Pokud jste fanoušky telefonů Lenovo, možná už napjatě očekáváte příchod jejich chystaného přístroje Lenovo Z5s. V čínských kuloárech se o něm mluví už docela dlouho a dokonce tak dlouho, že společnost jeho uvedení přesunula na pozdější datum. Tím by měl být podle nedávno vydaného teaseru 18. prosinec/december.

Z předchozích informací víme, že telefon bude mít kruhový výřez v displeji po vzoru Samsungu. Výřez, nebo chcete-li „díra“ pro přední kameru však bude umístěna ve středu horní části displeje.

Informace o hardwarové výbavě byly také velmi kusé, nicméně se čekalo, že Lenovo Z5s bude pohánět procesor Snapdragon 855. A zde také dochází ke změně. Poslední upoutávka, která visí na čínském Weibo tvrdí, že jako procesor bude použit Snapdragon 678. A to je skutečně zajímavé, protože Qualcomm tento čipset ještě oficiálně neuvedl. Kromě toho také plakátek upozorňuje na operační systém Android Pie a trojitý zadní fotoaparát.

Jestli tyto informace nejsou z kategorie „jedna paní povídala“, bude Lenovo Z5s prvním přístrojem s SD678. Parametry procesoru nejsou známy, ale mělo by jít o čipset střední třídy, který je zaměřen na umělou inteligenci a fotoaparáty. Dalšími specifikacemi by měl spadat mezi SD675 a SD710.

Možná právě změny v rámci použitého procesoru posunuly termín uvedení telefonu. Bude tedy nejlepší počkat na oficiální představení a doufat, že Lenovo Z5s nebude zklamáním.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.