Lenovo se letos snaží konkurovat snad všem etablovaným výrobcům smartphonů a tu přijde s přístrojem s „urychlovací“ technologií, pak zase s telefonem s výsuvným mechanismem fotoaparátu a teď, aby bylo v čem i nadále konkurovat, chystá Lenovo Z5s s trojitým zadním fotoaparátem a kruhovým výřezem v displeji.

Asi není nutno dodávat, kde vývojáři Lenova čerpali inspiraci. Jak u trojitého fotoaparátu, tak u kruhového výřezu je to celkem jasné. A aby snad nebyli pokáráni za to, že opisují od Samsungu a jeho displeje Infinity-O, nebo případně i od Huaweie a jeho chystaného telefonu Huawei Nova 4, přesunuli díru pro přední kameru z levého horního rohu displeje na střed.

Toto uložení výřezu má svá pro i proti. Středově orientovaná kamera je určitě výhodnější pro focení selfíček a nebo pro video hovory. Navíc působí tak nějak symetricky. Nevýhodou je, že půlí stavový řádek, takže bude dělit některá oznámení například na příchozí SMS. Otvor uložený vlevo posune doprava celou stavovou lištu.

Jak telefon vypadá v reálu můžeme omrknout v krátkém videu, které se vylouplo na YouTube a kromě toho je tu i další informace, respektive teaser. Ten tvrdí, že Lenovo Z5s se objeví už příští měsíc. Přesné datum však na upoutávce nenajdeme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.