Ohodnoťte článek

Huawei Nova 4 by měl být oficiálně představen už za pár dnů, konkrétně 17. prosince/decembra. Kromě několika informací z Tenaa výpisu moc o jeho parametrech nevíme. Snad jedinou jistou věcí je to, že bude mít kruhový výřez v displeji a zadní trojitý fotoaparát.

Nu a vzhledem k tomu, že čínské sítě jsou neutuchajícím zdrojem informací, můžeme si dnes udělat poměrně jasný obrázek o kompletních parametrech Huawei Nova 4. Fotka se specifikacemi odhaluje, že telefon přijde ve dvou verzích. Obě budou mít stejný procesor, kapacitu RAM i vnitřního úložiště. Jediným rozdílem bude rozlišení zadního fotoaparátu, kdy vyšší verze bude mít primární 48 MPix snímač zadního fotoaparátu. Primární snímač nižší verze bude 20 MPix.

Další specifikace, kterou lze ze snímku vyčíst je 6,4 palcový displej s rozlišením 2310×1080 pixelů a poměrem stran 19,25:9. Procesorem by měl být Kirin 970, který poháněl loňské vlajkové lodě Huawei a neměla by chybět ani technologie GPU Turbo.

V rámci kapacity paměti by to mělo vypadat následovně, RAM bude mít 8 GB a interní paměť dosáhne na 128 GB. Baterie by měla mít kapacitu 3750 mAh s podporou rychlého nabíjení. A jako poslední parametr zmíníme rozlišení přední kamery, které by mělo bý 25 MPix s podporou AI funkcí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.