Značka Elephone se evidentně po slabším období zase začíná zahřívat do provozní teploty, protože na veletrh Global Sources v Hong Kongu přivezli opravdu našlapanou sestavu chystaných telefonů. A podrobnější pohled na specifikace těchto kousků naznačuje, že rozhodně nehodlají hrát na trhu druhé housle a pokusí se o průlom do vyšších pater. Takže se na tři jejich chystané telefony podívejme blíže a máme pro vás i první video zachycující vysouvací foto modul u Elephone U2 Pro.

Elephone U2 Pro bude také tím hlavním vlajkovým modelem a tak bude mít i nejzajímavější výbavu. Sice panují mírné zmatky kolem použitého procesoru, ale to jsou jen porodní bolesti. Na prezentačním obrázku je totiž uveden Snapdragon 845, ale v tiskovém prohlášení se hovoří ještě o možném použití Helio P60, takže babo raď. Jasný by měl být ale dvojitě zakřivený 6,42-palcový FullHD+ AMOLED displej (užitná plocha až 92.8 %), 16 Mpix selfie kamerka se 3D strukturovaným světelným senzorem pro odemykání Face ID, zadní kombo fotoaparátů 12 Mpix + 5 Mpix (všechny čtyři senzory na výsuvném modulu), NFC čip, 3600 mAh baterie a USB Type-C port. Definitivně zajímavé.

Slabší verzí pak bude Elephone U2, který by podle všeho měl dostat do vínku procesor Helio P60, 6,26-palcový FullHD+ displej, selfie duální 16 Mpix + 2 Mpix kamerku na výsuvném modulu a vertikálně orientovanou trojici foto senzorů 12 Mpix + 5 Mpix +2 Mpix na zadním skleněném panelu. Na první pohled více či méně orientace na solidní střední třídu, ale pokud se podaří nastavit slušnou cenu, tak to bude velmi zajímavá volba.

A do střední třídy teď už rozhodně míří i Elephone PX s podobným výsuvným modulem selfie kamerek 16 Mpix +2 Mpix jako u U2. Tentokrát bude telefon vybaven procesorem MT6761/MT6762, 3GB/4GB RAM, 32GB/64GB vnitřní paměti, 6,34-palcový HD+ 18:9 displejem a zadním duálním fotoaparátem s rozlišením 16 Mpix + 2 Mpix.

To je pro dnešek z veletržních novinek od Elephone vše, ale rozhodně se jim budeme věnovat v budoucnu, protože skýtají zajímavý potenciál. A budeme také velmi zvědavi, zda se jinak velmi povedený telefon nepodaří zabít nereálnou cenou jako třeba v případě minulého Elephone U Pro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.