Společnost ZTE sice není zcela v kondici díky nedávné hrozbě sankcí ze strany USA, ale přesto se nevzdává bez boje. Poté, co musela značně omezit výrobu telefonů, které měla v plánu poslat na trh, se jí nakonec povedlo uvést do prodeje přístroj ZTE Blade V9 a vypadá to, že bychom se měli dočkat také ZTE Axon 9 Pro.

Na Axon 9 a Axon 9 Pro si ZTE nechala v dubnu/apríli registrovat ochranné známky u Euroasijské hospodářské unie (EAEU). To dává jistou naději, že jeden z nejúspěšnějších telefonů společnosti, Axon 7, se dočká svého nástupce. Což vlastně potvrzuje i oficiální renderovaný obrázek, který ZTE vydala.

Pojďme se tedy podívat, jak bude chystaný Axon 9 Pro vypadat. Na rovinu si řekněme, že bude nápadně podobný iPhone X. Takže je jasné, že poměrně výrazný horní výřez nad displejem nás nemine. Boční rámečky jsou sice tenké, ale brada telefonu už ne.

Ani záda Axon 9 Pro nezapřou inspiraci jablečným vzorem. Modul fotoaparátu je uložen vertikálně v levé horní části a zadní panel je také místem pro snímač otisků prstů.

Bližší specifikace telefonu známy sice nejsou, ale předpokládá se, že displej bude mít 6 palců a rozlišení QHD+. Procesorem by mohl být Snapdragon 845 a hovoří se o 6 GB RAM. Podle všeho bychom měli mít veškeré informace o ZTE Axon 9 Pro brzo v kupě, protože se očekává, že bude uveden 30. srpna/augusta na IFA v Berlíně.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.