Ohodnoťte článek

Fanoušci  značky Moto pod křídly čínského Lenova se konečně dočkali dalšího nového kousku, protože se v Brazílii včera poprvé předvedlo nové Moto Z3 Play. Tedy přírůstek do rodiny střední třídy telefonů tohoto výrobce s podporou modulárních doplňků Moto Mods. Samotné představení nám mnoho překvapení nenachystalo, protože většina specifikací už dávno unikla na web, ale přesto jsme byli zaskočeni cenou. Cena pro USA totiž byla stanovena na 499 dolarů a i když je v balení jeden Moto Mod s extra baterií, tak jde o velmi odvážnou cenovou politiku. Je tedy o co stát ?

Po designové stránce se nedočkáme ničeho moc nového, vše vychází z minulé generace Z2 Play, tedy sklo s Gorilla Glass 3 na obou stranách telefonu a hliníkový rám. Přestěhovala se nám jen čtečka otisků prstů, která je teď k nalezení na boku přístroje. Jinak vše při starém, USB Type-C port a chybějící 3.5 mm audio jack.

Hardwarová výbava je na danou cenu poměrně průměrná, 6-palcový FullHD+ Super AMOLED displej, procesor Snapdragon 636, 4 GB RAM, 32 GB nebo 64 GB vnitřní paměti, zadní duální fotoaparát s 12 Mpix senzorem (světelnost f/1.7) doplněný sekundárním 5 Mpix, Dual-Pixel autofokus a duální LED blesk, přední 8 Mpix selfie kamerka se světelností f/2.0 bez blesku, 3000 mAh kapacita baterie s podporou 15W rychlo-nabíjení a systém Android Oreo.

Moto Z3 Play sice nemá ambice se stát vlajkovou lodí značky a pro fanoušky jde určitě o zajímavý kousek díky zpětné kompatibilitě s doplňky Moto Mods, ale pro všechny ostatní jde o předražený telefon s průměrným vybavením. Ve střední třídě je momentálně opravdu nabito a Z3 Play prostě nenabízí nějakou extra přidanou hodnotu, kromě vysoké ceny. A to asi potěší málokoho.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.