Ohodnoťte článek

O chystaném modelu Oppo Find X přicházely dosud jen samé dobré zvěsti. Pravda, některé k nám doputovaly z Říše středu a jak všichni víme, nemusejí se zcela nutně zakládat na pravdě.

Každopádně je potvrzeno, že společnost Oppo nezanevřela na sérii Find a po dlouhém čekání bude Oppo Find X představen v Paříži 19. června/júna. A určitě dobrou zprávou je i to, že Oppo oficiálně vstupuje na evropský trh.

A teď ta špatná zpráva. Podle výpisu specifikací, který jsme zveřejnili nedávno, by měl Oppo Find X podporovat super rychlé nabíjení Super VOOC. Díky němu by se měl telefon nabít během 15 minut, a to už je pořádný fofr.

To se však konat zřejmě nebude. Dva modely Find s kódovým označením PAFM00 a PAFT00 totiž prošly čínskou certifikací 3C a podle výpisu to vypadá, že budou podporovat nabíjení 5V/4A (20W). To sice rychlé nabíjení je, ale rozhodně se nejedná o Super VOOC. A nutno dodat, že toto rychlé nabíjení je použito například u Oppo R15, takže jde o klasické VOOC.

Ovšem zatím není třeba nad Oppo Find X lámat hůl. Do představení zbývá ještě hodně času a dost možná bude i tato informace vyvrácena. Může se také stát, že zmiňované modely mohou být jen nižšími verzemi Oppo Find X a nejvyšší verze Super VOOC podporovat bude.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.