Asi pomalu začneme věřit na staré horrorové pravidlo, že stačí třikrát vyslovit jméno monstra a ono se objeví. Včera jsme totiž po delší době mrknuli na zoubek spekulacím o brzkém vydání velmi očekávaného modelu Xiaomi Mi A2 a dnes byly naše podprahové signály vyslyšeny. Ve výsledcích benchmarku Geekbench se totiž objevil konečně právě tento model, takže je evidentní, že se jeho vydání blíží opravdu mílovými kroky, navzdory dosavadnímu mlčení ze strany Xiaomi.

Od vydání Xiaomi Mi 6X, které je v podstatě identickým dvojčetem Mi A2 s MIUI, už uplynuly skoro dva měsíce takže už je opravdu na čase. Z výsledků samotných nevyčteme nic moc extra nového, snad jen multi-core čísla vypadají na můj vkus poměrně hodně špatně, protože pro porovnání u Elephone U Pro se stejným procesorem jsem dosáhl na 5729 bodů. Ale samozřejmě jde pouze o testovací vzorek se 4 GB RAM, takže výsledky musíme brát s rezervou a být rádi, že se Mi A2 vůbec objevil.

Specifikace Xiaomi Mi A2 by měly být shodné s Mi 6X, tedy 6-palcový s rozlišením 2160×1080 pixelů a poměrem stran 18:9, procesor Snapdragon 660, 4 GB RAM, 64 GB nebo 128 GB vnitřní paměti, 20 Mpix + 12 Mpix zadní duální fotoaparát s AI funkcemi, přední selfie 20 Mpix kamerka a 3010 mAh kapacita baterie. Změnou pak bude čistý systém Android 8.1 Oreo a přítomnost globálních LTE frekvencí včetně našich. Suma sumárum masivní upgrade oproti minulé generaci a mávnutím kouzelné hůlky jeden z nejlepších telefonů ve střední třídě.

Samozřejmě musíme počkat také na oficiální ceny, protože se určitě nedá pro globální trhy očekávat udržení fantastické ceny původního Mi 6X v Číně kolem 250 dolarů. Nejdříve by se mělo Xiaomi Mi A2 objevit na Taiwanu a budeme doufat, že tak nastane spíše dříve než později.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.