Dnes, 1. dubna/apríla v brzkých ranních hodinách, se v naší redakční poště objevila skvělá zpráva! Díky anonymnímu zdroji z Pražského hradu víme jako první, že při nedávné návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v České republice došlo, mimo jiné, k významné vzájemné dohodě.

O této dohodě se česká média příliš nešířila, ale my můžeme jako první potvrdit, že bude výrazným průlomem v celé historii čínsko-české kooperace na poli mobilních technologií. Podle smlouvy, podepsané soudruhy Zemanem a Si Ťin-pchingem, a platné od dnešního dne, získají české stání školy čínské tablety zdarma, a to kapitačně, tedy pro každého jednotlivého žáka. Ve smlouvě se dále uvádí, že stejným způsobem budou saturováni také čeští státní zaměstnanci. Ti však zdarma obdrží čínské mobilní telefony. O jaké konkrétní typy čínských tabletů a mobilů půjde není, bohužel, dosud známo.

V rámci ověření této zprávy se naše redakce obrátila na tiskového mluvčího Jiřího Ovčáčka, který víceméně tuto informaci potvrdil a dodal: „Děkuji redakci Gizchina.cz, že se takto aktivně zajímá o dohody uzavřené mezi Čínou a Českou republikou. Jste jediní, a to se nebojím říci, kterým leží na srdci mediální podpora čínských mobilních technologií v naší krásné zemi. Pokud si chcete přečíst plné znění této konkrétní smlouvy, mohu vás odkázat na sborník smluv a dohod mezi Čínskou lidovou republikou a Českou republikou. Tuto dohodu naleznete vlevo dole. Přeji hezký den.“.

Takže, přátelé, máme se opravdu na co těšit. 😀