První, co vytane na mysli při spatření názvu BlackBook je legendární britský sitcom Black Books (pro neznalé vřele doporučuji), ale s tím samozřejmě nemá co do činění a jedná se o další kousek do rozrůstající se rodinky 2v1 tableto-notebooko-konvertiblů od neznámého výrobce, ale zato s velmi slušnými parametry. Produkt se zčistajasna objevil v nabídce našeho partnera Gearbestu a mnoho detailů o něm není známo, ale k upoutání mé pozornosti to stačilo 🙂

BlackBook dostal do vínku, jako mnohé jiné konkurenční kusy, také procesor platformy Cherry Trail, ale v tomto případě se jedná o nejvyšší Intel Atom x7-8700 a v kombinaci se 4 GB RAM jde o velmi slušně výkonné železo, zamrzí jen použití eMMC úložiště v kapacitě 64 GB/128 GB, ale holt SSD je vyhrazeno až pro Core-M. Úhlopříčka displeje patří k těm menším, protože 10,1″ s FHD rozlišením 1920 x 1200 pixelů (poměr stran 16:10) je na spodní hranici v porovnání s konkurencí. Nad tou však naprosto vyniká plně laminovaným zpracováním displeje, což je stále u čínské tabletové provenience raritou a lze to tak s povděkem kvitovat. Vůbec celé zpracování na pohled vyhlíží velmi luxusně, výrobce se chlubí použitím hořčíkové slitiny, čemuž odpovídá i váha pouhých 617 g a potěší i vyklápěcí stojanová noha. Nabídka portů také nezaostává a dočkáme se plného USB 3.0 a dokonce i USB type-C.  Nezapomnělo se samozřejmě na obvyklou výbavu v podobě dualband Wi-Fi (stále bez ac), microSD slot, HDMI, BT 4.0 a podporováno je i ovládání dotykovým perem, které ale není součástí balení. Vše dle očekávání sviští na Windows 10.

Za evidentně prémiové zpracování a nadprůměrný hardware se však, bohužel, také platí a tak je nastavená cenovka 429$ poměrně vysoká, protože už se podstatně blíží výkonnějším modelům s novými Skylake Core-M. Na druhou stranu však už je přímo v ceně zahrnut i klávesnicový dok a pokud by opravdu všechno odpovídalo papírovým předpokladům, tak by se jednalo o velmi zajímavý kousek.