Není žádným tajemstvím, že společnost OnePlus pracuje na svém dalším vlajkovém telefonu. A také není tajemstvím, že jde o model OnePlus 13. Na jeho debut ale dojde až po uvedení letošního vlajkového procesoru Snapdragon 8 Gen4, který má pro něj výrobce rezervovaný. Času je tedy zatím dost i pro tipaře, kteří se pilně zajímají o jeho specifikace.

Postupně nám servírují některé detaily o tomto chystaném stroji a proto například víme, že zřejmě dojde na změnu designu modulu hlavního fotoaparátu. Z kruhu se údajně stane čtverec, ve kterém leží tři snímače a LED blesk. V souvislosti s hlavním fotoaparátem tipaři naznačovali, že jej čeká poměrně slušné vylepšení. O vylepšení kamery nyní mluví i dobře známý tipař Digital Chat Station.

Složení hlavní kamery telefonu OnePlus 13

Tipař potvrdil, že chystaný telefon OnePlus 13 má skutečně v hlavním fotoaparátu tři snímače. Jedním dechem také dodává, že všechny tři senzory mají rozlišení 50 MPix. Díky tomu se uživatelé dočkají kvalitnějších fotografií a samozřejmě i videa. Složení senzorů podle tipaře zahrnuje primární snímač Sony LYT-808, širokoúhlý objektiv Sony IMX882 a periskopický teleobjektiv Sony IMX882 s trojnásobným zoomem. Na optice, algoritmech a optimalizaci kamery se opět podílela společnost Hasselblad.

Ve srovnání s loňským modelem OnePlus 12 se tedy složení kamery mění. Předchozí telefon má sice stejný primární 50 MPix senzor LYT-808, ale spolu s ním tu je 48 MPix širokoúhlý objektiv Sony IMX851 a 64 MPix periskopický teleobjektiv OmniVision OV64B s 3× zoomem. Z dalších specifikací chystaného telefonu pak tipaři zmiňují i 6000 mAh baterii, ultrazvukový snímač otisků, zakřivený displej s rozlišením 2K a samozřejmě i procesor Snapdragon 8 Gen4. Uvedení modelu OnePlus 13 na čínském trhu tipaři očekávají letos v listopadu/novembri. Na globální trhy dorazí telefon později.