Společnost OPPO představila svou vizi zpřístupnit telefony s umělou inteligencí (AI) a poukazuje na budoucí komplexní technologickou revoluci a restrukturalizaci ekosystému telefonů s AI. Kromě toho se OPPO s partnery z oboru, společnostmi Google, MediaTek a IDC, podělilo také o náhled na chytřejší a pohodlnější život, který by měly přinést právě telefony s AI.

Společnost otevírá dveře všem uživatelům OPPO telefonů k technologiím umělé inteligence a přináší generativní AI do všech produktových řad svých telefonů. Vedle vývoje vlastní AI bude OPPO spolupracovat se společnostmi Google, MediaTek, Microsoft a dalšími partnery při poskytování jejich služeb s podporou umělé inteligence.

OPPO se zavazuje zpřístupnit telefony s AI zavedením generativní AI do všech svých produktových řad

Smartphony mají díky svému velkému globálnímu dosahu dobrou pozici jako nejdůležitější osobní zařízení s AI. Navzdory všudypřítomnosti chytrých telefonů ovšem v OPPO věří, že by AI neměla zůstat výsadou nejdražších vlajkových telefonů a vybraných uživatelů. Ale měla by být dostupná více lidem po celém světě.

„Díky našemu vytrvalému úsilí a odhodlání se OPPO snaží otevřít možnost AI v telefonech OPPO skutečně všem,“ řekl Billy Zhang. Tedy prezident zahraničního marketingu, prodeje a servisu společnosti OPPO. „Poprvé zavádíme generativní AI do všech našich produktových řad. Očekáváme, že do konce letošního roku zpřístupníme funkce generativní AI přibližně 50 milionům uživatelů.“

Nejnovější výzkumná studie IDC „Time to Democratise the Impact of AI Tech“ (Čas demokratizovat dopad technologie AI) identifikuje významný potenciál tohoto trhu. Podle IDC lze očekávat, že dodávky telefonů s AI v segmentu do 1 000 dolarů vzrostou v roce 2024 o 250 % a dosáhnou počtu 35 milionů kusů. Generativní AI stále více proniká do každodenního života. A vylepšuje zážitky v oblasti zábavy i práci se smartphony.

Zvyšování dostupnosti telefonů s AI prostřednictvím inovací a spolupráce

Za posledních deset let zažádala společnost OPPO o více než 5 000 patentů vynálezů v oblasti AI. Z nichž přibližně 70 % se konkrétně týká pořizování obrazu s pomocí AI. Od roku 2020 je OPPO průkopníkem ve vývoji vlastních velkých jazykových modelů (LLM). A je aktivní v oblasti velkých modelů strojového vidění a multimodálních technologií. OPPO je první společností vyrábějící chytré telefony, která nasadila LLM se 7 miliardami parametrů přímo v zařízení. Společnost OPPO také v letošním roce zavedla do svých telefonů více než 100 funkcí generativní AI.

Vedle vlastních inovací OPPO úzce spolupracuje s dalšími lídry v oboru. Tak aby poskytlo lepší zážitky s telefony s AI. Tedy založené na hybridní architektuře AI v zařízení i v cloudu. Ve spolupráci se společností Google budou modely OPPO řady Reno12 a nová generace vlajkové lodi Find X vybavené LLM rodiny Google Gemini. Ty pak uživatelům smartphonů OPPO přinášejí ještě inovativnější a pohodlnější funkce AI. Jako je například AI Toolbox včetně funkcí AI Writer a AI Recording Summary. OPPO i Google ve spolupráci se společností MediaTek vyvíjejí nové procesory. Tak, aby se zvětšilo úložiště čipů a výpočetní efektivita budoucích vlajkových modelů OPPO. Díky partnerství se společností Microsoft budou telefony OPPO nové generace vybavené funkcemi od Microsoftu. Ty přinesou efektivnější, přesnější a přirozenější převod hlasu a textu i lepší propojení mezi AI v počítačích a telefonech.

Podpora uživatelů revolučními zkušenostmi s telefony s AI

Do OPPO telefonů s AI se integruje mnoho inovativních funkcí, které pomáhají zvyšovat produktivitu a podněcují kreativitu.

Pokud jde o produktivitu, díky kombinaci LLM a technologií jako je rychlý přepis, mohou uživatelé zpracovávat více informací a využívat překlad v reálném čase, zatímco spolupráce mezi počítači a telefony vede k dalšímu zvýšení produktivity.

V kreativní oblasti se díky technologiím multimodálního generování a generování pohybu revolučně změnila také úprava fotografií a tvorba personalizovaných snímků. Například funkce OPPO AI Eraser pomáhá uživatelům snadno odstraňovat nežádoucí objekty a rychle generovat chybějící obsah. V současné době ji uživatelé používají v průměru 15krát denně. Multimodální technologie zároveň pomáhá uživatelům snadno vytvářet kreativní obsah pro sociální média.

Výhledově bude přechod od smartphonů k telefonům s umělou inteligencí dlouhodobým trendem, který bude neustále měnit využívání mobilních telefonů. „Věříme, že inteligentní operační systém bude obsahovat agenty AI a bude podporovat multimodální interakci, zatímco budou flexibilnějším způsobem poskytovány služby třetích stran. Výsledkem bude kompletní transformace a restrukturalizace ekosystému telefonů s AI,“ uvedla Nicole Zhang, generální ředitelka pro produkty s AI ve společnosti OPPO.

OPPO vítá příchod nové éry telefonů s AI, je odhodláno zpřístupnit je každému a bude pokračovat ve vývoji optimálních zážitků s telefony s AI prostřednictvím vlastních inovací.