Značka Realme se chystá na představovačku nového telefonu Realme GT 6. Zdá se, že je na tento telefon velmi pyšná, protože promo kampaň na jejich oficiálních stránkách je velkolepá a hovoří o telefonu v superlativech jako o “zabijákovi vlajkových lodí poháněném AI”. Také tipaři nešetří chválou a přisuzují telefonu prémiové specifikace. Prezentační akce je naplánovaná na 20. června/júna a vypadá to, že bude pouhou formalitou. Už nyní totiž známe téměř všechny parametry a vylepšení.

Shrnutí potvrzených specifikací telefonu Realme GT 6

Důležitým prvkem chystaného telefonu Realme GT 6 je jeho zaměření na výkon, případně hraní her. Ostatně označení GT v názvu zařízení to dává jasně najevo. Proto se výrobce rozhodl pro použití procesoru Snapdragon 8s Gen3. Ten, jak víme, cílí na vlajkové telefony s nižší cenou. Je postavený na 4nm výrobní technologii s maximálním taktem 3,0 GHz na primárním jádru Cortex-X4 a jeho výsledky v Antutu jsou velmi slušné.

Realme také oznámilo, že telefon Realme GT 6 dostane to největší chlazení Dual VC Cooling pro zajištění dobrého odvodu tepla i při velkém zatížení. Navíc je tu také funkce “Geek Power Tuning“ pro úpravu taktu. Výrobce dále zdůrazňuje, že kladl velký důraz i na podporu umělé inteligence. V tomto směru nabízí telefon několik vylepšení a funkcí.

Potvrzená je i baterie s kapacitou 5500 mAh a podporou rychlého kabelového nabíjení s výkonem 120 W. Díky tomu se akumulátor nabije na 50 % za pouhých 10 minut a na 100 % už za 28 minut. A v neposlední řadě nás u telefonu Realme GT 6 čeká prémiový design se skleněným zadním panelem. Podle tipařů má telefon velmi úzkou plochou obrazovku z dílen společnosti BOE. Displej má rozlišení 1,5K 8T a podporuje technologii LTPO. Může tedy jít o stejný displej jako má i model GT Neo 6. Pokud je tomu tak, úhlopříčka zřejmě bude 6,78 palce a očekávat můžeme i maximální jas až 6000 nitů. Samozřejmě mluvíme o OLED panelu. Další podrobnosti o parametrech se dozvíme už za pár dnů.