Telefon OnePlus 13 byl jedním z prvních vlajkových telefonů, které debutovaly s procesorem Snapdragon 8 Elite. Jeho představení v Číně proběhlo na konci října/októbra a samozřejmě jsme už v té době věděli, že se dostane i na globální trhy. Tipaři odhadovali, že globální uvedení proběhne na začátku příštího roku. Následně jsme se dozvěděli, že se chystá i model OnePlus 13R, což je vlastně pro globální trhy přeznačený čínský model Ace 5.
Tipaři naznačovali, že jak model OnePlus 13, tak i model 13R výrobce za hranice Číny pošle společně. A nyní to vypadá, že se v tomto směru tipaři nepletli. Navíc na oba telefony nebudeme čekat dlouho, alespoň podle upoutávky, kterou na svém účtu na platformě X zveřejnil tipař Abhishek Yadav.
Termín globálního uvedení řady OnePlus 13
Upoutávka, která potvrdila globální uvedení telefonů řady OnePlus 13 je velmi jednoduchá. Vidíme, že prezentační akce proběhne už 7. ledna/januára a pro nás, Evropany, je důležitý čas 16:30. Teaser neuvádí žádná konkrétní místa představení, takže je pravděpodobné, uvedení proběhne online. Kromě toho označení „série“ avizuje, že skutečně na globální trh půjde víc než jeden telefon, takže můžeme počítat i s modelem 13R.
Parametry obou globálních verzí modelů řady OnePlus 13 se nemají lišit od specifikací jejich čínských bratrů. Proto u vlajkového telefonu očekáváme procesor Snapdragon 8 Elite, displej BOE X2 OLED s úhlopříčkou 6,82 palce a obnovovací frekvencí až 120 Hz. Dále pak baterii s kapacitou 6000 mAh a podporou rychlého kabelového nabíjení s výkonem 100 W. Nechybí ani podpora bezdrátového nabíjení, které je magnetické a má výkon 50 W. Hlavní fotoaparát je osazený třemi 50 MPix snímači, mezi kterými je i periskopický teleobjektiv. Přední kamera má 32 MPix senzor. Operačním systémem je Android 15 s nadstavbou OxygenOS 15.
Model 13R má 6,78 palcový AMOLED displej s rozlišením 2780 × 1264 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz. Na postu procesoru se dočkáme čipsetu Snapdragon 8 Gen3. Baterie má kapacitu 6000 mAh a podporu 80 W nabíjení. Hlavní fotoaparát je trojitý se dvěma 50 MPix snímači se clonami f/1.8 a f/2.0. Třetí senzor má rozlišení 8 MPix a světelnost f/2.2. Přední kamera dostala 16 MPix. Operační systém i nadstavba je stejná jako u vlajkového telefonu.