Vydání posledního telefonu z prémiové řady Xiaomi 13 se pro spoustu fanoušku stalo velkou událostí, na kterou netrpělivě čekali. Telefon Xiaomi 13 Ultra v dubnu/apríli debutoval,  ale na jen čínském trhu, takže globální příznivci přišli tak trochu zkrátka. Stále doufali, že výrobce splní svůj slib a pošle tento skvělý telefon i na globální trhy. Ještě před tím se ale opět radovali v Číně, protože na tamní trh dorazil model Ultra ve třech nových atraktivních barvách. Ovšem tento měsíc konečně dojde i na globální představovačky.

Kdy dorazí Xiaomi 13 Ultra na evropský trh?

První představovačka telefonu Xiaomi 13 Ultra za hranicemi Říše středu proběhla právě dnes. I když v tomto případě se telefon příliš daleko nepodíval, protože prezentační akce proběhla v Hongkongu. Telefon je k dispozici v barvách černé a olivové, s jedinou paměťovou verzí nabízející 12 GB operační paměti a 512 GB interního úložiště. Cena je nastavená na 8999 hongkongských dolarů, což je v přepočtu zhruba 1148 dolarů amerických. Předběžné objednávky se rozjedou zítra, prodeje pak 13. června/júna.

Jenže i Hongkong je od Evropy stejně daleko jako Čína. Proto nás zajímá, kdy se Xiaomi 13 Ultra dostane k nám. Výrobce potvrdil, že model Ultra uvede na evropské trhy uvede 12. června. Tento termín potvrdili i oficiální prodejci Xiaomi v Německu, Francii, Španělsku a Itálii. Prodejní cena v Evropě sice ještě potvrzená není, ale podle odhadů tipařů by se měla pohybovat kolem 1299 euro, což je zhruba 30552 Kč.

A jaké specifikace nabídne globální verze Xiaomi 13 Ultra? I mimo domovský trh to jsou prémiové specifikace. AMOLED LTPO displej má úhlopříčku 6,73 palce, rozlišení 3200 × 1440 pixelů a obnovovací frekvence je dynamická od 1 Hz až po 120 Hz. Mezi další prémiové specifikace patří i procesor Snapdragon 8 Gen2, 5000 mAh baterie a rychlé kabelové nabíjení s výkonem 90 W a 50 W bezdrátového nabíjení. Ovšem lahůdkou je hlavní fotoaparát, kde jsou čtyři snímače a všechny mají rozlišení 50 MPix, šest ohniskových vzdáleností a optiku společnosti Leica s objektivem Leica Summicron. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou MIUI 14.