Skládací telefony si sice pomalu, ale jistě získávají oblibu. Jejich největším producentem je společnost Samsung, která každým rokem připraví jejich novou generaci. Ovšem skládacích telefonů se nebojí ani další výrobci a mnozí z nich už nějaký ten skládací kousek ve svém portfoliu mají. V tomto směru nezahálí ani společnosti Oppo a Vivo ze skupiny BBK Electronics. Ovšem v této skupině je také společnost OnePlus, která jako poslední ze skupiny představila svůj tablet. A vypadá to, že bude také poslední, která uvede svůj skládací telefon. Jeho název je jednoduchý OnePlus Fold.

Zástupci OnePlus už několik dlouhých měsíců nenápadně naznačují, že na svém prvním skládacím telefonu pracují, ale teprve letos na veletrhu MWC potvrdili, že skládací telefon chtějí představit do konce roku. Dodali i to, že chtějí konkurovat králi skládacích strojů, společnosti Samsung. Od té doby se tu a tam na síti objevily kusé informace o skládacím modelu OnePlus Fold, ovšem všechny se nesly v duchu marketingového žargonu. Nyní stránky Pricebaba ve spolupráci s tipařem Yogeshem Brarem tvrdí, že znají termín a místo konání představovačky chystaného skládacího telefonu.

OnePlus odehraje svou premiéru v New Yorku

Už dřívější zvěsti naznačovaly, že skládací OnePlus Fold bude debutovat v průběhu třetího kvartálu letošního roku. Nyní tipaři tento termín v podstatě potvrdili s tím, že představovačka proběhne v polovině srpna/augusta a místem konání je New York. Pokud se tedy tipaři nepletou, OnePlus si prezentační akci naplánoval zhruba dva týdny po uvedení skládacích strojů společnosti Samsung. Akce Galaxy Unpacked totiž proběhne 26. července/júla.

Prezentace telefonu OnePlus Fold v New Yorku nenechá nikoho na pochybách, že jde o globální verzi, která půjde do prodeje na hlavních mezinárodních trzích, a to včetně Indie a samozřejmě USA. Jak na tom bude trh evropský zatím nevíme. Každopádně v Americe dostane skládací telefon Samsung Galaxy Z Fold zajímavého konkurenta, který může ohrozit jeho dominanci. Ale uvidíme, jak na tom bude OnePlus Fold se specifikacemi, ty totiž zatím neznáme. Ovšem spekuluje se, že v srpnu dojde na čínském trhu na uvedení skládacího telefonu Oppo Find N3 a OnePlus Fold je údajně jeho globální verze. Nic ale není potvrzeno, takže tuto informaci berme s rezervou.