Zhruba v polovině minulého měsíce představila s velkou slávou společnost Xiaomi svůj, ve všech ohledech prémiový, telefon Xiaomi 13 Ultra. Telefon má design, který jasně dává najevo, že výrobce kladl velký důraz na hlavní fotoaparát. Vzhled telefonu podpořily i tři barevné varianty, a to černá, olivově zelená a bílá. Ovšem na samotném začátku tohoto měsíce se šéf Xiaomi, pan Lei Jun, zeptal fanoušků, jaké barvy u svých telefonů preferují. Tím nenápadně naznačil, že připravují nové barevné varianty svého nového vlajkového stroje.

Xiaomi 13 Ultra v modré, oranžové a žluté barvě

Pokud tedy patříte mezi ty, kteří plánují nákup telefonu Xiaomi 13 Ultra, ale černá, zelená nebo bílá barva vám nesedí, je tu pro vás dobrá zpráva. Xiaomi totiž právě otevírá předprodeje telefonu ve třech nových barvách. Jmenovitě jsou to barevné varianty Starry Sky Blue, Cabernet Orange a Ginkgo Yellow, tedy modrá, oranžová a žlutá.

Všechny tři nové barevné varianty mají černý hliníkový rám a okruží hlavního fotoaparátu je vyvedeno v tmavé grafitové barvě. Nové barevné varianty půjdou na čínský trh v omezeném množství. Navíc jsou dostupné pouze u paměťové verze s 16 GB/512 GB. Prodeje začínají už zítra a cena je nastavená na 6499 jüanů, což je zhruba 940 dolarů.

Specifikace Xiaomi 13 Ultra se u nových barevných variant nemění. Proto i zde najdeme 6,73 palcový C7 LTPO OLED displej s rozlišením 3200 × 1440 pixelů a dynamickou obnovovací frekvence od 1 Hz až po 120 Hz. Na postu procesoru je Snapdragon 8 Gen2. Ve foto výbavě pak najdeme 1 palcový 50 MPix snímač Sony IMX989, 50 MPix širokoúhlý objektiv Sony IMX858 se záběrem 122° a další dva senzory Sony IMX858, které fungují jako teleobjektivy s ohniskovou vzdáleností 75 mm a 120 mm a podporou OIS. Přední kamera má 32 MPix. Dále je tu baterie s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého kabelového nabíjení s výkonem 90 W a 50 W bezdrátového nabíjení. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou MIUI 14.