Společnost Motorola se zřejmě připravuje na větší představovačku. Na síti se totiž čím dál tím častěji objevují informace o skládacím telefonu Razr 2023, nebo možná i Razr 40 Ultra. Také stále čekáme na uvedení modelu Motorola Edge 40, který by měl už brzy dorazit na globální trhy. U prvního i druhého telefonu známe dokonce už i evropské ceny, ale kdy přesně dojde na jejich uvedení zatím výrobce neprozradil.

Design telefonu Motorola Edge 40

Určitým náznakem, že se představovačka telefonu Motorola Edge 40 blíží jsou promo materiály. Ty na Twitteru sdílí nám dobře známý Evan Blass. K vidění je jak propagační video, tak i snímky telefonu. Asi jednoduše bychom mohli říct, že model Edge 40 je designově dosti podobný svému staršímu bratrovi, Edge 40 Pro, který se už zhruba měsíc v Evropě prodává.

Čelní panel telefonu Motorola Edge 40 je po bocích zakřivený a nahoře a dole jsou opravdu velmi úzké rámečky. Ve středu horní části displeje pak vidíme “díru” pro přední kameru. Také zadní panel se vzhledem příliš neliší od zad Edge 40 Pro. Snad jediným rozdílem jsou pouze dvě okruží pro snímače v modulu hlavního fotoaparátu.

Ve videu pak výrobce avizuje, že zadní panel je potažený veganskou kůží a na trh půjde Model Motorola Edge 40 v barvě černé, sytě červené, modré a světle zelené. Video také naznačuje, že telefon dostal odolnost vůči vodě a prachu, a to zřejmě podle certifikace IP68. Nechybí ani stereo reproduktory s podporou Dolby Atmos a snímač otisků integrovaný do obrazovky. Podle předchozích zvěstí má telefon 6,55 palcový OLED displej s obnovovací frekvencí 144 Hz. Jako procesor výrobce použil čipset Dimensity 8020 a je tu i baterie s kapacitou 4400 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 68 W. V rámci cen telefonu tipaři zmiňují ty evropské. U verze s 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště prý začínají na 599 euro, což je zhruba 14154 Kč.