Před pár dny potvrdili zástupci společnosti Motorola, potažmo Lenovo, že skutečně už brzy uvedou novou generaci svého skládacího véčkového telefonu. Dva dny na to potvrdili i velikost vnějšího displeje tohoto telefonu. Zároveň jsme zjistili, že v obchodním názvu chystaného véčka je tak trochu chaos. Tipaři o něm zatím vždy psali jako o Motorole Razr 2023, ale někteří naznačovali, že by se mohl prodávat i pod názvem Motorola Razr 40 Ultra.

Dnes se tedy na chystané véčko podíváme s tímto novým názvem. A to proto, že známý designér a tipař Evan Blass připravil několik renderovaných obrázků telefonu Motorola Razr 40 Ultra. Nu a aby toho nebylo málo, na stránkách SamInsider k tomu najdeme i údajnou evropskou cenu jedné z paměťových verzí.

Design a cena telefonu Motorola Razr 40 Ultra

Také Blass na svých renderech telefonu Motorola Razr 40 Ultra potvrdil velký vnější displej, který zabírá téměř polovinu zadního panelu a má úhlopříčku 3,5 palce.  Ve srovnání s modelem Razr 2022, který měl vnější 2,7 palcový displej je to slušný nárůst. Pokud bychom jej převedli na procenta, tak je to 30 %, o která se displej chystaného véčka zvětšil. Obrazovku zřejmě půjde upravit a přizpůsobit podle potřeb uživatelů. V nastavení najdeme úpravy pro rozvržení textu, velikost písma, barvy, tapety, tvar ikon a další. Zdá se také, že telefon půjde na trh v několika barvách.

A když už jsme u barevných variant skládacího véčka Razr 40 Ultra, podíváme se i na evropské ceny. Další tipaři totiž získali soupis cen a barevných variant paměťové verze s 8 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Tato verze jde na trh v barvách Viva Magenta, Glacier Blue a Phantom Black. Cena je údajně nastavená na 1202,93 euro, což je v přepočtu zhruba 28277 Kč. Evropská cena véčka Razr je tedy o něco vyšší, než cena véčkového modelu Galaxy Z Flip 4, který přijde na zhruba 1159 euro. Uvidíme tedy, jak se telefonu Motorola na evropském trhu povede.