Véčkový telefon Samsung Galaxy Z Flip 4 už na globálním trhu nebude mít tak jednoduchý život jako dosud. Včera totiž dostal konkurenta, který rozšířil nabídku véčkových telefonů. Ano, je to tak. Přesně podle plánu včera ve Velké Británii debutoval véčkový telefon Oppo Find N2 Flip, a to pár měsíců po svém čínském uvedení. Výrobce o svém prvním véčkovém stroji tvrdí, že je výsledkem pětiletého vývoje a výzkumu. Díky tomu spojuje to nejlepší z designu a technologií a chce být opravdu tím nejlepším na trhu. Navíc na globálních trzích dostal i celkem rozumnou cenu, takže uvidíme, jak se mu tu povede.

Je globální Oppo Find N2 Flip stejný jako ten čínský?

Na tuto otázku máme velmi jednoduchou odpověď. Ano, je. Ostatně proč předělávat něco, co skvěle funguje. Takže i na globální trh putuje véčkový telefon, který se skládá vertikálně a jeho vnitřní displej se “nemačká”. To proto, že má vylepšené sklápěcí panty, vyrobené z leteckého materiálu. Díky tomu jsou velmi pevné a údajně přežijí bez úhony sklápění až po dobu deseti let. Také celkový design globálního Oppo Find N2 Flip je naprosto stejný jako u jeho čínského bratra.

Vnitřní displej je typu AMOLED, má úhlopříčku 6,8 palce, FullHD+ rozlišení, obnovovací frekvenci 120 Hz a podporu HDR. Vnější AMOLED obrazovka má úhlopříčku 3,26 palce, rozlišení 720 × 382 pixelů a obnovovací frekvenci 60 Hz. Hlavní fotoaparát je duální s 50 MPix a 8 MPix snímači. Selfie kamera má 32 MPix. Na foto výbavě véčkového Oppo Find N2 Flip se podílela společnost Hasselblad, takže kromě optiky je tu i několik jejich foto technologií. A nechybí ani NPU čip MariSilicon X.

Véčkový telefon Find N2 Flip pohání procesor Dimensity 9000 Plus z dílen MediaTek. Na globálním trhu se k němu připojilo 8 GB operační paměti LPDDR5 a 256 GB interního úložiště UFS 3.1. Baterie má na véčkový telefon slušnou kapacitu 4300 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 44 W. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou ColoroOS 13.

A na závěr se ještě podíváme jak je na tom Oppo Find N2 Flip s globálními cenami. Ve Velké Británii přijde na 849 liber (22620 Kč). Ve Francii stojí 1099 euro (26008 Kč) a ve Španělsku a Portugalsku pak 1049 euro (24825 Kč). Následně se telefon dostane i na další evropské trhy, kde se ceny mohou lišit. V některých zemních a u některých operátorů může prý zaváděcí cena začínat na 999 euro (23641 Kč).