Valentýnský průzkum HONOR: Až třetina schůzek Čechům nevyjde kvůli vybitému mobilu? Jakou roli hraje mobilní telefon při seznamování dnešních Čechů? Podle průzkumu agentury OnePoll, který si nechala značka HONOR zpracovat k očekávánému uvedení novinky HONOR Magic5 Lite, až 33 % Čechům rande nevyjde kvůli vybitému mobilu. Především v začátcích vztahu dáváme našim mobilním telefonům hodně zabrat a dlouhá výdrž baterie i celková výkonnost telefonu je něco, bez čeho se jednoduše neobejdeme.

Valentýnský průzkum HONOR: Až třetina schůzek Čechům nevyjde kvůli vybitému mobilu

Víc než 30 zpráv za den

Začátky každého páru jsou vždycky intenzivní. A není tajemstvím, že dnes se z velké části zamilované konverzace odehrávají přes mobilní telefon. Ten musí vydržet v pohotovosti při plné zátěži celý den. České zamilované páry si totiž podle průzkumu agentury OnePoll vymění až 30 zpráv denně.

Mezitím svůj mobilní telefon musí pořád kontrolovat. To vyžaduje baterii s nadstandardně velkou výdrží i bez nabíjení nebo velmi rychlé dobití. Češi pak nejčastěji posílají fotky, sdílí zážitky nebo dlouze volají, třeba i přes videohovory.

Odeslání zprávy odkládáme, abychom nepůsobili nedočkavě, ale pohodovým dojmem

A jak to vypadá s odesláním zprávy po první schůzce? Podle respondentů průzkumu si s takovou zprávou dáváme na čas, abychom nepůsobili nedočkavě, ale že jsme „v pohodě“. Pozor, pokud ale čekání na zprávu po první randeti trvá déle než 2 dny, až 34 % z nás už s další schůzkou nepočítá.

Až 30 % Čechů nevyjde rande kvůli vybitému mobilu

Mobil jako komunikační nástroj, bez kterého už se dnes nemůžeme obejít, hraje velkou roli, jestli českým párům nakonec vztah vyjde. Až 30 % zamilovaným Čechům rande nevyšlo kvůli vybitému mobilu.

Navíc, pokud milovaná polovička neodpovídá na zprávy do hodiny, až 36 % z nás cítí velký stres a nejistotu, jestli vztah ještě bude pokračovat.

Dlouhodobé vztahy už nevyužijí mobil tak často jako čerstvě zamilovaní

Jen 15 % Čechů udrží stejnou intenzitu a frekvenci posílání zamilovaných zpráv stejně jako na začátku.

Navíc až 70 % dlouhodobě zamilovaných (tedy cca po 6 měsících vztahu) nevyužívá pro komunikaci mobil tolik jako v prvních měsících. Nejčastějším důvodem bývá také společné sestěhování zamilovaného páru.

Valentýnský průzkum HONOR

Valentýnský průzkum HONOR – O průzkumu

Letošní Valentýnskou studii zpracovala agentura OnePoll začátkem února, která se zaměřila na moderní vztahy a jak páry udržují vztah díky moderním technologiím. Průzkum byl realizovaný na reprezentativním vzorku 500 respondentů z České republiky ve věku 18 až 44 let.

Značka HONOR si nechala průzkum zpracovat k plánovanému jarnímu uvedení novinky, HONOR Magic5 Lite, mobilního telefonu s nadstandardně dlouhou výdrží baterie. HONOR Magic5 Lite je nejnovější základní model ze série Magic. Jde v tuto chvíli o nejtenčí telefon s velmi vysokou kapacitou baterie a až 2denní výdrží bez nabíjení.

HONOR Magic5 Lite má ve výbavě také prémiový 120Hz zaoblený OLED displej a jeho srdce běží na kvalitním čipu Qualcomm® Snapdragon® 695 5G. Díky příjemnému designu se pohodlně drží a vejde se do každého kapsy nebo kabelky.

Další informace o značce HONOR najdete na oficiálních webových stránkách: www.hihonor.cz