Pokud toužíte po skládacím telefonu a nechcete jej pořizovat na čínském trhu, máme pro vás dobrou zprávu. Na globální trhy se totiž chystá skládací véčkový telefon Oppo Find N2 Flip. V Číně debutoval v polovině prosince/decembra a krátce po jeho uvedení výrobce slíbil, že jej pošle i mimo domovský trh. Na začátku letošního roku telefon v globální verzi prošel testy Geekbench a tipaři odhadovali, že se jej dočkáme už v únoru/februári. A to se také potvrdilo.

Na oficiálním twitterovém účtu totiž visí upoutávka s krátkým oznámením, které nás zve na představovačku. Ta proběhne už za dva dny, tedy 15. února, v Londýně ve 14:30 GMT, což je 15:30 našeho času. Uvedení bude streamováno na oficiálním YouTube kanálu výrobce. A protože jde o první skládací telefon Oppo, který se dostane na globální trh, půjde jistě o velikou slávu. Zároveň se také rozšíří globální trh se skládacími véčkovými stroji, kterému nyní vládne společnost Samsung a Motorola, případně Huawei.

Hlavní specifikace globálního Oppo Find N2 Flip

Podle všeho jsou parametry čínské i globální verze véčkového Oppo Find N2 Flip stejné. Můžeme proto čekat 6,8 palcový AMOLED displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Vnější AMOLED obrazovka je 3,26 palcová. Hlavní fotoaparát je duální s 50 MPix a 8 MPix snímači. Selfie kamera má 32 MPix.

Véčkový Find N2 Flip pohání procesor Dimensity 9000 Plus s 8/12 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště. Nevíme ale, jestli se na globální trh dostanou obě verze paměťových konfigurací. Baterie má kapacitu 4300 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 44 W. Operačním systémem je Android 13. Jak výrobce nastavil ceny tohoto stroje na globálních trzích se dozvíme až na oficiální prezentaci.