Není to tak dávno, co došlo na čínském trhu na uvedení telefonu Realme GT Neo 5. Tím hlavním tahákem jistě byla podpora rychlého nabíjení s výkonem 240 W a docela unikátní design zadního panelu. Výrobce 240 W nabíjením posunul laťku dost vysoko, protože nabití baterie na 100 % proběhne za méně než 10 minut. Navíc ani další specifikace nejsou vůbec k zahození, takže máme co do činění s velmi zajímavým strojem. Drobnou vadou na kráse je ale to, že tento telefon je zatím k dispozici výhradně v Číně. Ovšem zdá se, že si nemusíme příliš zoufat, na globální trhy se totiž chystá telefon Realme GT 3, který také podporuje extra rychlé nabíjení s výkonem 240 W.

To, že se model Realme GT 3 s 240 W nabíjením chystá mimo domovskou Čínu naznačila zhruba před týdnem první upoutávka na tento telefon. Výrobce na ní sice neoznámil přesný termín představovačky, ale tipaři přísahali na to, že na uvedení dojde na veletrhu MWC. Ten začne 27. února/februára ve španělské Barceloně. Ovšem i termín uvedení Realme GT 3 už výrobce potvrdil na svém twitterovém účtu. Podle zveřejněné pozvánky představovačka skutečně proběhne na MWC, a to 28. února v 16 hodin UTC, tedy 17 hodin našeho času. Prezentační akce bude streamována na oficiálním YouTube kanálu Realme.

Je Realme GT 3 přeznačený GT Neo 5?

O specifikacích telefonu Realme GT 3 máme zatím jen kusé informace. Ale i přes toto omezení někteří z tipařů tvrdí, že Realme GT 3 je přeznačený čínský model GT Neo 5. Je to docela odvážné tvrzení, protože výrobce dosud nikdy telefony řady GT Neo pro globální trhy nepřejmenoval. Ovšem jednou to poprvé být musí, že? Celkem nápadně na to odkazuje snímek telefonu, který je k pozvánce na představovačku připojený. GT Neo 5 má totiž unikátní design zadního panelu se světelným Halo RGB prvkem. A přesně to vidíme i na upoutávce. Navíc výrobce tuto spekulaci zatím nevyvrátil, ale ani nepotvrdil.

Pokud je tedy Realme GT 3 skutečně globální verzí GT Neo 5 můžeme se těšit na 6,74 palcový AMOLED displej s rozlišením 2772 × 1240 pixelů a adaptivní obnovovací frekvencí 40 Hz až 144 Hz. Dále pak na procesor Snapdragon 8+ Gen1, baterii s kapacitou 4600 mAh a již zmíněné 240 W nabíjení. Ve foto výbavě najdeme přední 16 MPix kameru a hlavní fotoaparát s 50 MPix, 8 MPix a 2 MPix snímači. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou Realme UI 4.0.