Sony Xperia 1 V se možná oficiálně nepředstaví na akci MWC v Barceloně. Sony však ale pracuje na vlajkové lodi, která se chystá postavit se řadě Samsung Galaxy S23. Jak to víme?

Inu, právě unikly skutečné fotky tohoto zařízení. A z prvního pohledu se zdá, že Xperia 1 V by skutečně mohla být nejžhavějším zařízením se Snapdragonem 8 Gen 2. A ano, rozhodně může vyzvat na souboj Samsungu s jeho nově představenou řadou S23.

PRVNÍ POHLED NA SONY XPERIA 1 V

Sony Xperia 1 V

Ačkoli uniklý snímek zařízení neposkytuje mnoho informací, dává nám vědět, co můžeme očekávat od oddělení fotoaparátu. Z uniklého snímku modelu Xperia 1 V to vypadá, že společnost Sony upustila od infračerveného snímače RGB a fotoaparátu ToF. To znamená, že novému zařízení zůstávají tři velké snímače.

Pro srovnání, snímače Sony Xperia 1 V nyní vypadají větší než ty, které se nacházejí v modelu 1 IV. Pokud chcete vědět, co by tyto snímače mohly být, ten spodní je určitě periskopová kamera. A prostřední vypadá jako primární snímač, zatímco ten nejvyšší bude pravděpodobně širokoúhlý objektiv.

Oproti modelu 1 IV má Xperia 1 V LED blesk na jiném místě. Zatímco model 1 IV jej měl mimo ostrůvek fotoaparátu, model 1 V jej integroval do ostrůvku fotoaparátu.

Podle známého čínského leakstera bude navíc smartphone Xperia 1 V vybaven SoC Snapdragon 8 Gen 2, což je pro letošní vlajkovou loď samozřejmost. Zajímavé je, že leakster tvrdí, že půjde o nejtenčí zařízení s tímto SoC. To znamená, že společnost Sony zřejmě do telefonu přibalila unikátní řešení chlazení.

Nicméně i když telefon nebude na akci MWC oznámen, očekáváme, že se brzy objeví další úniky. Stay tuned.