Je to sice už nějaký ten pátek, co společnost Oppo představila na čínském trhu dva telefony z produktové řady K10. Zhruba měsíc po jejich uvedení se na síti objevila zpráva, že v přípravách je i model Oppo K10x, který v té době získal čínskou certifikaci Tenaa a také certifikaci 3C. Přestože tipaři slibovali brzký příchod tohoto stroje, výrobce jej do dnešního dne na trh neuvedl.

Dnes, zcela nečekaně, Oppo na čínské stránce JD.com vytvořilo upoutávku na telefon Oppo K10x s možností předběžných objednávek od dnešního dne. Kromě toho je na stránce potvrzený termín představení, a to 16. září/septembra. A aby toho nebylo málo, také tipař, známý pod nickem Plešatá panda, sdílí na Weibo hlavní parametry chystaného telefonu. I když je pravda, že některé z nich známe už díky dřívější certifikaci Tenaa.

Hlavní specifikace telefonu Oppo K10x

Nejdřív se pojďme podívat, co výrobce o telefonu Oppo K10x potvrdil na výše zmíněných stránkách. Na jedné z upoutávek vidíme, že telefon půjde na trh ve dvou barevných variantách, jmenovitě světle modré a černé. Dále je potvrzená baterii s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 67 W. Zjistíme i to, že telefon pohání procesor Snapdragon 695, což znamená, že nechybí ani podpora 5G sítí. Výrobce také avizuje displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a primární snímač hlavního fotoaparátu s rozlišením 64 MPix.

K tomu doplníme i parametry, které zveřejnila Tenaa a tipaři. LCD displej má úhlopříčku 6,59 palce a rozlišení 2412 × 1080 pixelů. Přední kamera má mít 16 MPix. Primární 64 MPix senzor hlavního fotoaparátu doplní dva 2 MPix snímače, které slouží pro makro focení a zachycení hloubky ostrosti. Co se konfigurace pamětí týče, očekáváme verze s 6/8 GB operační paměti a s 128/256 GB interního úložiště. Snímač otisků leží na hraně zařízení. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou ColorOS.