Společnost Motorola před pár dny globálně představila telefony Edge 30 Ultra a Edge 30 Fusion. I když se nové stroje prodávají na globálních trzích, výjimkou je Indie. Tam výrobce tyto stroje chce poslat do prodeje až dnes. Ale nebudou to jediné telefony, které se brzy do Indie podívají. Chystá se tam totiž i model Moto E22. A asi není třeba dodávat, že produktová řada E je vyhrazena pro cenově dostupné telefony, takže i tento chystaný model bude mít nízkou cenu.

Blízký příchod telefonu Moto E22 na indický trh naznačují i renderované obrázky, které se nyní objevily například na indických stránkách 91Mobiles a nebo i na stránkách Pricebaba. Než se ale podíváme na to jak telefon vypadá, uvedeme i termín představení, který je prý naplánovaný na 16. září/septembra.

Jak vypadá telefon Moto E22

Vzhledem k tomu, že Moto E22 spadá do kategorie levných telefonů, drží se zaběhnuté designové linie společnosti. Kolem displeje jsou širší rámečky, brada je také široká a nad obrazovkou je kapkovitý výřez pro přední kameru. Na pravé hraně leží kolébka hlasitosti a tlačítko napájení, ve kterém může být i snímač otisků. Na horní hraně najdeme 3,5 mm audio jack. Spodní hrana je domovem pro port USB-C, mikrofon a mřížku reproduktoru.

Při pohledu na zadní panel se zdá, že je vyrobený z pevného plastu. V jeho levém horním rohu je malý obdélníkový modul hlavního fotoaparátu se dvěma snímači a LED bleskem. Ve středu zad je logo Motoroly, ale nevypadá to, že je v něm zabudovaný snímač otisků. Renderované snímky dále naznačují, že Moto E22 půjde na trh ve třech barevných variantách, a to tmavě šedé, bílé a světle modré. Tipaři odhadují, že displej je typu LCD, baterie má kapacitu 5000 mAh a jako procesor výrobce použil Helio G37. Nu a odhadovaná cena by mohla být nižší než 10000 indických rupií, což je zhruba 126 dolarů.