Společnost Oppo na konci března/marca představila první telefon z produktové řady K10. Tento model byl poměrně levný díky použitému procesoru a také díky tomu, že nepodporuje 5G sítě. Ale na indickém trhu, kde je v prodeji, je celkem úspěšný. Zhruba za měsíc došlo na další rozšíření série, tentokrát ale na čínském trhu. Zde výrobce představil model Oppo K10 5G a K10 Pro 5G. Z názvů telefonů je jasné, že oba podporují 5G a jsou tedy o poznání dražší. Nyní to vypadá, že v přípravách je ještě jeden model, Oppo K10x. Jeho existenci potvrdil jak výpis Tenaa, tak i zpráva na stránkách MySmartPrice.

Při pohledu na výpis Tenaa, kde telefon Oppo K10x figuruje s kódovým označením PGGM10, zjistíme, že jsou nám jeho specifikace povědomé. Připomínají totiž parametry telefonu Realme V25. Ten je zřejmě u společností sdružených v korporaci BBK Electronics populární. Na trhu jsou totiž už dva jeho rebrandovaní bratři, konkrétně OnePlus Ace a OnePlus 10R. První z nich je na trhu v Číně a druhý v Indii. Tipaři proto odhadují, že s názvem Oppo K10x může být uveden na globálních trzích. Navíc se zdá, že Oppo tento telefon představí v tichosti s tím, že jej jen uvolní pro prodej na svých oficiálních stránkách.

Specifikace Oppo K10x podle Tenaa

Certifikační výpis Tenaa uvádí, že Oppo K10x má rozměry 164,3 × 75,6 × 8,5 mm při hmotnosti 195 gramů. Jeho displej je typu TFT s úhlopříčkou 6,59 palce a rozlišením 2412 × 1080 pixelů. Baterie má kapacitu 4880 mAh, ale výkon nabíjení výpis neuvádí. Stejně tak neuvádí přesný ty procesoru, jde ale o osmi jádrový čipset s taktovací frekvencí 2,2 GHz. S nejvyšší pravděpodobností je to procesor Snapdragon 695, kterým je osazený i model Realme V25. Čipset doplní 6/8 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště.

Ve foto výbavě telefonu najdeme podle Tenaa selfie kameru s rozlišením 16 MPix. Hlavní fotoaparát je trojitý s primárním 64 MPix senzorem. Další dva snímače mají shodně 2 MPix a pravděpodobně slouží pro makro focení a zachycení hloubky ostrosti. A pokud se podíváme na snímky, které Tenaa zveřejnila zjistíme, že i v rámci designu je chystaný telefon Oppo K10x velmi podobný modelu Relame V25. Na trh půjde v barvě černé a stříbrné.