Společnost Motorola nedávno oznámila, že na 8. září/septembra plánuje globální představovačku. Na ní představí tři telefony a jedním z nich bude i model Motorola Edge 30 Fusion. Víme, že jde o přeznačenou čínskou verzi telefonu Moto S30 Pro, který v Číně debutoval společně s telefonem Moto X30 Pro. I ten se zřejmě v září podívá na globální trhy s názvem Motorola Edge 30 Ultra.

Specifikace modelu Motorola Edge 30 Fusion podle Geekbench

Dnes se zaměříme právě na globální model Motorola Edge 30 Fusion. A to hlavně proto, že nedávno jsme viděli jeho renderované obrázky a nyní se podíváme, co o jeho parametrech říká testovací výpis Geekbench. Připomeňme, že telefon má už také mezinárodní certifikace BIS, FCC, TÜV Rheinland a několik dalších.

Certifikační výpis Geekbench zveřejnily stránky MySmartPrice s tím, že se potvrdily informace o typu procesoru, kapacitě RAM a operačním systému. Jak známo, víc toho stejně z výpisu ani nevyčteme. Interní označení modelu Motorola Edge 30 Fusion je „tundra“ a je tím pádem stejné, jako u čínské verze Moto S30 Pro. Telefon prošel testy s osmi jádrovým čipsetem s maximálním taktem 3 GHz, což je Snapdragon 888 Plus. Dále vidíme, že čipset při testech doplnilo 8 GB operační paměti a systém Android 12. Skóre v Single-core testu je 1158 bodů a ve více jádrovém testu pak 3444 body.

Zatím to tedy vypadá, že mezi čínskou a globální verzí telefonu Edge 30 Fusion nebudou žádné velké rozdíly. Proto se zřejmě dočkáme 6,55 palcového P-OLED displeje s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 144 Hz. Dále můžeme čekat i baterii s kapacitou 4400 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 68 W. Hlavní fotoaparát je trojitý s 50 MPix, 13 MPix a 2 MPix snímači. Přední kamera má 32 MPix. Procesor Snapdragon 888 Plus může kromě 8 GB RAM doplnit i 12 GB RAM a až 256 GB interního úložiště.