Společnost Motorola nedávno a v poměrně rychlém sledu představila na čínském trhu několik nových telefonů. V první řadě je to vlajkový stroj Moto X30 Pro s 200 MPix foto snímačem a procesorem Snapdragon 8+ Gen1. Dále také model Motorola S30 Pro se Snapdragonem 888 Plus a nesmíme zapomenout ani na telefon Moto Edge 2022, který je prvním telefonem s čipsetem Dimensity 1050. Všichni asi tušíme, že některé z těchto modelů, pokud ne všechny, brzy dorazí i na globální trhy. Tady je ale výrobce sjednotí do řady Edge.

Kdy Motorola představí globální řadu Edge?

Tipaři odhadují, že Motorola na globální trhy pošle tři nové telefony řady Edge. Konkrétně půjde o modely Motorola Edge 30 Ultra, Edge 30 Fusion a Edge 30 Neo. Jen pro pořádek dodáme, že první z nich je přeznačená čínská verze X30 Pro, druhý pak je přeznačený S30 Pro. A poslední z nich nebude přeznačený čínský model Moto Edge 2022, ale údajně naprosto nový telefon, který v sobě skloubil vybrané parametry modelů Fusion a Ultra a prý jej pohání buď procesor Snapdragon 695 a nebo Snapdragon 750G. Tipaři to v této chvíli odhadují podle testovacího výpisu Geekbench, kde se už tento telefon objevil.

Telefony dorazí poměrně dřív, než tipaři původně čekali, protože na oficiálním twitterovém účtu společnosti už visí upoutávka na globální prezentační akci, která proběhne 8. září/septembra. Další informace si ale Motorola nechává pro sebe, ovšem upoutávka nesměle naznačuje, že dojde na uvedení tří telefonů série Edge. Takže počítáme s tím, že odhady tipařů jsou správné.

Víme, že na čínském trhu došlo také na představení skládacího véčkového telefonu Razr 2022. A i ten bychom jistě rádi uvítali i na mezinárodních trzích. Zdá se ale, že si aspoň při zářijové představovačce budeme muset nechat zajít chuť. Ani tipaři a ani společnost Motorola zatím totiž nenaznačují, že se tento skládací stroj podívá na globální trhy.