Společnost Motorola představila na čínském trhu po krátkém odkladu vlajkový telefon Moto X30 Pro, véčkový Razr 2022 a také model S30 Pro. Poslední z jmenovaných telefonů pohání procesor Snapdragon 888 Plus a také jeho další specifikace jsou celkem slušné. Model Moto X30 Pro a S30 Pro se pomalu chystají i na globální trhy. Tady ale půjdou do prodeje pod jinými obchodními názvy. První jako Motorola Edge 30 Ultra a v případě druhého telefonu tipaři odhadují, že jeho název bude Motorola Edge 30 Fusion.

Co můžeme čekat od modelu Motorola Edge 30 Fusion

Nejdřív se zaměříme na design telefonu Motorola Edge 30 Fusion, protože známý tipař Evan Blass zveřejnil na Twitteru první renderované snímky tohoto stroje. Z nich plyne, že vzhled je v podstatě stejný jako u čínského Moto S30 Pro. Čelní i zadní panel má zakřivené boční hrany, rámečky kolem displeje jsou velmi úzké a hlavní fotoaparát je poskládaný ze tří snímačů. K renderům tipař dodává, že zobrazený telefon má interní označení “Tundra”.

Co se specifikací týče není zatím jasné, zda výrobce globálnímu modelu Motorola Edge 30 Fusion ponechá všechny specifikace čínské verze. Je to ale velmi pravděpodobné, protože telefon je kompletně hotový a není potřeba na něm něco měnit. Navíc jeho parametry jsou natolik slušné, že jistě přilákají i globální uživatele. A jaká bude cena? Něco málo před dvěma měsíci naznačovali tipaři, kteří odhadovali, že v Evropě by telefon mohl stát přes 600 euro. Nyní doufají, že cena tak vysoká nebude.

A nyní už k specifikacím telefonu Motorola Edge 30 Fusion. Očekáváme, že p-OLED displej dostane úhlopříčku 6,55 palce, rozlišení FullHD+ a obnovovací frekvenci 144 Hz. Je pravděpodobné, že mezi parametry zůstane i procesor Snapdragon 888 Plus s 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Primární snímač hlavního fotoaparátu má podle renderů rozlišení 50 MPix, velikost 1/1,55 palce s 1,0 µm pixely a podporou OIS. Zřejmě jej doplní 13 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix makro objektiv. Přední kamera má 32 MPix. Můžeme čekat i 4400 mAh baterii s rychlým 68 W nabíjením. Termín globálního uvedení zatím neznáme.