Společnost Lenovo se připravuje na oficiální představení nového telefonu z herní řady Legion. Jde konkrétně o model Lenovo Legion Y70 a jeho představovačka proběhne 18. srpna/augusta v Číně od 19 hodin tamního času. S potvrzením termínu představení také výrobce začíná upozorňovat na některé ze specifikací a vychytávek tohoto stroje.

Chlazení telefonu Lenovo Legion Y70

Lenovo už vydalo oficiální promo snímky telefonu Lenovo Legion Y70, které potvrdily jeho design. V minulém týdnu jsme se dále dočkali také několika upoutávek a informací o některý parametrech a upoutávky na chystaný telefon najdeme na čínském Weibo i v tomto týdnu. Nová série teaserů odhaluje, jak vypadá jeho chlazení.

Telefon dostane masivní VC parní komoru o ploše 5047 mm² s tloušťkou pouhých 0,55 mm. Je to jistě zajímavé, protože celkově je telefon Lenovo Legion Y70 poměrně štíhlý a výrobce uvádí, že má v pase jen 7,99 mm. Jde ale o tloušťku bez vyčnívajícího modulu hlavního fotoaparátu. Systém chlazení je poskládaný z 10 vrstev materiálů odvádějících teplo a díky tomu je chlazení na vysoké úrovni. Výrobce k tomu dodává, že princip chlazení je podobný jako u chladničky.

Z výše uvedeného je zřejmé, že Lenovo Legion Y70 má silný potenciál jako herní telefon, ale zároveň může zaujmout i ty, kteří upřednostňují klasický design se štíhlým tělem. Telefonu totiž chybí komponenty, jako jsou jsou například herní tlačítka. Ale o skvělý výkon při hraní her se postará procesor Snapdragopn 8+ Gen1. S ním do páru jde až 16 GB operační paměti a až 512 GB interního úložiště. Potvrzená je i baterie s kapacitou 5100 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 68 W. Hráčům bude jistě vyhovovat i 6,58 palcový AMOLED displej s obnovovací frekvencí 144 Hz. Ochuzená není ani foto výbava s trojitým hlavním fotoaparátem, kdy jeho primární 50 MPix senzor podporuje OIS a EIS. Předpokládáme, že další podrobnosti o specifikacích zveřejní Lenovo ještě před představovačkou.