Kvalitních herních telefonů není nikdy dost, protože mobilní hraní nám roste opravdu geometricky. Ostatně podle dnešních aktuálních zpráv už u velkých gigantů jako je Activision příjmy z mobilního hraní překonaly ty konzolové a počítačové. Není se tak co divit, že velké značky výrobců telefonů se vrhly na produkci specializovaných herních strojů jako hladová psi. Zatím poslední do party bude nový počin z dílny čínského Lenova a model Legion Y70 se nám oficiálně představí už 13. srpna. Tedy opravdu jen za pár dnů.

O tomto kousku už jsme v minulosti něco málo napsali, ale dnes se nám dostaly do rukou další detaily. Konkrétně jde o tiskové fotografie telefonu v celé kráse, takže se už nemusíme nic domýšlet. Stejně tak už máme v podstatě černé na bílém veškeré hlavní parametry telefonu. A firma nám už také nachystala i další příjemné překvapení, protože se spolu s Legion Y70 představí i jejich první VR headset, Lenovo Legion VR700. Ten poběží na platformě Qualcomm XR2 a budeme na něj velmi zvědavi.

Parádní výbava se vším všudy

Ale zpět k výbavě herního kousku Lenovo Legion Y70. O výkon se být rozhodně nemusíme, protože telefon dostane do vínku nový čipset Snapdragon 8+ Gen 1. Ten doplní až 16 GB rychlé LPDDR5 RAM a až 512 GB vnitřní UFS3.1 paměti. Stejně tak displej bude tou pravou výkladní skříní se 6.58-palcovou úhlopříčkou, AMOLED FullHD+ panelem a 144 Hz obnovovací frekvencí. Herním potřebám bude určitě dostačovat i 4800 mAh kapacita baterie s podporou 68W rychlo-nabíjení.

Fotoaparáty u herního telefonu nikdy nejsou tím hlavním, ale Legion Y70 neponechá nic náhodě. Trojitá zadní sestava tak bude mít 50 Mpx + 13 Mpx ultra-wide + 2 Mpx makro. Plus ještě 13 Mpx selfie kamerku. Telefon pak poběží na Androidu 12 s proprietárním systémem ZUI. Na výběr bude také z trojice barevných variant – bílé, tmavě šedé a černo-rudé. Cenu zatím neznáme, ale herní modely rodiny Legion obvykle patří k těm dostupnějším. Tak uvidíme 13. srpna na představovačce.