Protože herních telefonů není nikdy dost a společnosti Lenovo se jejich výroba daří, připravují pro nás další kousek. Dlouhou dobu se o něm mluvilo jen jako o telefonu Lenovo s interním označením Halo. Ovšem od minulého měsíce víme, že na trh půjde pod obchodním názvem Lenovo Legion Y70.

Určitou zajímavostí je to, že jeho vzhled je klasický, bez herních designových prvků. Samotný výrobce také už zveřejnil tiskové fotografie chystaného stroje a upozornil na některé z parametrů. Lenovo Legion Y70 má za sebou potřebné certifikace a benchmarkové testy Geekbench, takže nic nebrání jeho cestě na trh. Ovšem Lenovo se ke zveřejnění termínu představení příliš nemělo, i když jej tipaři odhadovali na 13. srpna/augusta.

Kdy dojde na u vedení telefonu Lenovo Legion Y70

Dnes ale Lenovo zavěsilo na svůj Weibo účet Lenovo Legion upoutávku, ve které dává na vědomí, že telefon Lenovo Legion Y70 oficiálně představí na čínském trhu 18. srpna v 19 hodin tamního času. Kromě toho také výrobce potvrdil některé z parametrů chystaného telefonu.

Jedna z upoutávek odhalila, že Lenovo Legion Y70 má trojitý hlavní fotoaparát s primárním 50 MPix snímačem o velikosti 1/1,5 palce s podporou OIS a EIS. Snímač dokáže nahrávat 8K video při 30 snímcích za sekundu. Druhý senzor má rozlišení 13 MPix a jde o širokoúhlý objektiv. Posledním v řadě je 2 MPix snímač pro zachycení hloubky ostrosti. Dále je potvrzená i baterie s kapacitou 5100 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 68 W. Výrobce tvrdí, že díky němu se baterie z nuly na 80 % nabije za 34 minuty.

Dále také víme, že telefon pohání procesor Snapdragon 8+ Gen1. Očekáváme, že jej doplní až 16 GB operační paměti a až 512 GB interního úložiště. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou ZUI 13. Displej telefonu je typu AMOLED s úhlopříčkou 6,58 palce, rozlišením FullHD+, obnovovací frekvencí 144 Hz a přední 13 MPix kamerou. Na trh půjdou tři barevné varianty, jmenovitě Ice Soul White, Titanium Crystal Grey a Flame Red.