Společnost Lenovo představila letos na jaře svůj první herní telefon pro tento rok, Legion Y90. Asi není potřeba dodávat, že šlo o pořádně našlapaný stroj s vlajkovým procesorem Snapdragon 8 Gen1. Ovšem ještě před uvedením se šuškalo, že začíná pracovat na dalším herním telefonu a jeho pracovní název je Lenovo Legion Halo. Pak se delší dobu o tomto chystaném telefonu nemluvilo, až se na začátku tohoto měsíce objevila zpráva, že prošel certifikací 3C.

Díky tomu, jsme zjistili, že herní Lenovo Legion Halo dostane procesor Snapdrgon 8+ Gen1, má kódové označení L71091 a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 68 W. K tomu ještě tipaři přihodili i první renderovaný snímek, podle kterého to vypadá, že výrobce upustil od výrazně herního designu, který má Legion Y90. Halo má spíš klasický vzhled bez herních designových prvků.

Co na Lenovo Legion Halo prozradil Geekbench

A protože se uvedení modelu Lenovo Legion Halo zřejmě blíží, stránky MySmartPrice zveřejnily informaci, že už má za sebou také testy Geekbench. Benchmarkovými testy prošel telefon se stejným kódovým označením jako v případě certifikace 3C. Testovací výpis také potvrdil procesor Snapdragon 8+ Gen1, který doplnilo 8 GB operační paměti. Je ale pravděpodobné, že na trh půjdou i verze s jinou kapacitou RAM. Operačním systémem je Android 12. V Single-core testu nasbíral telefon 1299 bodů a ve více jádrovém testu pak 3953 body.

Samozřejmě tipaři nikdy nespí a už pomalu odhadují i další parametry chystaného modelu Lenovo Legion Halo. Displej je prý typu pOLED s úhlopříčkou 6,67 palce a rozlišením FullHD+. Obnovovací frekvence dosáhla na vysokých 144 Hz a vzorkovací frekvence na 300 Hz. Baterie má údajně 5000 mAh a podporuje již zmíněné 68 W nabíjení. Spekuluje se i o 256 GB interním úložišti UFS 3.1. Hlavní fotoaparát je podle renderů trojitý a tvoří jej 50 MPix, 13 MPix a 2 MPix snímače. Přední kamera má 16 MPix. Kdy přesně Lenovo tento telefon představí zatím nevíme, ale vypadá to na třetí čtvrtletí letošního roku.