O značce Nothing, kterou založil Carl Pei poté, co odešel ze společnosti OnePlus, se na síti hovoří už dost dlouho. Dokonce tak dlouho, že se nyní všichni fanoušci a i ti, kteří jsou prostě jen zvědaví na první telefon této značky, zaměřili na datum 12. července/júla. To je totiž termín, kdy dojde na uvedení telefonu Nothing Phone (1). Sice víme, že nepůjde o vlajkovou loď, ale i tak pro nás Pei chystá velmi zajímavý stroj střední třídy.

Co se specifikací a designu telefonu Nothing Phone (1) týče, něco prozradili tipaři a něco potvrdil samotný Carl Pei a jeho tým. Víme tedy, že design bude velmi neotřelý s průhledným zadním panelem. Designéři se soustředili na to, aby zdůraznili některé ze součástek, jako je modul hlavního fotoaparátu a nebo nabíjecí cívka. Pro větší efekt jsou kolem nich svítící LED pásky. Pei také potvrdil, že displej je typu OLED s úhlopříčkou 6,55 palce, rozlišením 2400 × 1080 pixelů a obnovovací frekvencí 90 Hz.

Nothing Phone (1) dostane Snapdragon 778G+

Vzhledem k tomu, že Pei oznámil, že Nothing Phone (1) není vlajkovým strojem, ale chce nabídnout to nejlepší ze střední třídy, tipaři odhadovali, že na postu procesoru najdeme Snapdragon 7 Gen1. Je to nedávno představený procesor střední třídy s velmi slušnými specifikacemi a proto se zdál být dobrou volbou. Jenže testy na benchmarkové platformě naznačily, že chystaný telefon sice pohání čipset společnosti Qualcomm, ale jde o Snapdragon 778G+. Nyní to potvrdil i Carl Pei.

K použití Snapdragonu 778G+ dodal, že nechtěl uvést na trh nový telefon od zcela nové značky s vysokou cenou a nízkou ziskovou marží. Podle něj by to byl poměrně riskantní krok. Navíc Snapdragon 788G+ splňuje všechny požadavky, které jsou pro telefony střední třídy typické. Má slušný výkon a přitom nízkou spotřebu energie. Navíc podporuje i bezdrátové a reverzní nabíjení. K tomu i jeho cena je příznivá a zbytečně nezvedne finální cenu telefonu. Proto Pei tvrdí, že je šitý přímo na míru jejich telefonu Nothing Phone (1). Uvidíme, jak se tato tvrzení výsledně projeví při běžném užívání.