O značce Nothing, kterou založil Carl Pei poté, co odešel ze společnosti OnePlus, se na síti hovoří už dost dlouho. Dokonce tak dlouho, že se nyní všichni fanoušci a i ti, kteří jsou prostě jen zvědaví na první telefon této značky, zaměřili na datum 12. července/júla. To je totiž termín, kdy dojde na uvedení telefonu Nothing Phone (1). Sice víme, že nepůjde o vlajkovou loď, ale i tak pro nás Pei chystá velmi zajímavý stroj střední třídy.

Co se specifikací a designu telefonu Nothing Phone (1) týče, něco prozradili tipaři a něco potvrdil samotný Carl Pei a jeho tým. Víme tedy, že design bude velmi neotřelý s průhledným zadním panelem. Designéři se soustředili na to, aby zdůraznili některé ze součástek, jako je modul hlavního fotoaparátu a nebo nabíjecí cívka. Pro větší efekt jsou kolem nich svítící LED pásky. Pei také potvrdil, že displej je typu OLED s úhlopříčkou 6,55 palce, rozlišením 2400 × 1080 pixelů a obnovovací frekvencí 90 Hz.

Nothing Phone (1) dostane Snapdragon 778G+

Vzhledem k tomu, že Pei oznámil, že Nothing Phone (1) není vlajkovým strojem, ale chce nabídnout to nejlepší ze střední třídy, tipaři odhadovali, že na postu procesoru najdeme Snapdragon 7 Gen1. Je to nedávno představený procesor střední třídy s velmi slušnými specifikacemi a proto se zdál být dobrou volbou. Jenže testy na benchmarkové platformě naznačily, že chystaný telefon sice pohání čipset společnosti Qualcomm, ale jde o Snapdragon 778G+. Nyní to potvrdil i Carl Pei.

K použití Snapdragonu 778G+ dodal, že nechtěl uvést na trh nový telefon od zcela nové značky s vysokou cenou a nízkou ziskovou marží. Podle něj by to byl poměrně riskantní krok. Navíc Snapdragon 788G+ splňuje všechny požadavky, které jsou pro telefony střední třídy typické. Má slušný výkon a přitom nízkou spotřebu energie. Navíc podporuje i bezdrátové a reverzní nabíjení. K tomu i jeho cena je příznivá a zbytečně nezvedne finální cenu telefonu. Proto Pei tvrdí, že je šitý přímo na míru jejich telefonu Nothing Phone (1). Uvidíme, jak se tato tvrzení výsledně projeví při běžném užívání.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.