Mezi ostřílené bojovníky na poli herních telefonů patří i společnost Lenovo a její produktová řada Legion. Letos na jaře vydala v této sérii hned dva herní stroje, jmenovitě telefon Legion Y90 a tablet Legion Y700. Ovšem už v té době tipaři avizovali, že Lenovo chystá další herní telefon, který dostane v té tobě ještě nevydaný procesor Snapdragon 8+ Gen1. Odkazovali také na to, že tento telefon s interním označením Lenovo Legion Halo výrobce představí někdy ve třetím čtvrtletí letošního roku. Na síti se v té době dokonce objevil i renderovaný snímek tohoto telefonu.

Nutno říci, že od jara se o telefonu Lenovo Legion Halo nemluvilo. Bylo to zřejmě dáno hlavně tím, že všichni výrobci chytrých telefonů čekali na vydání procesoru Snapdragon 8+ Gen1. Takže i Lenovu nezbylo nic jiného. Ovšem nyní se na serveru Nashville Chatter objevila zpráva, že telefon Lenovo Legion Halo získal čínskou certifikaci 3C. Stále ale nevíme, jaký je obchodní název tohoto stroje a moc nám nenapoví ani jeho kódové označení L71091.

Co zatím o telefonu Lenovo Legion Halo víme

Sice víme, že telefon Lenovo Legion Halo má certifikaci 3C, ale ta o něm příliš neprozradila. Snad jen to, že telefon podporuje rychlé nabíjení s výkonem 68 W. Ovšem z informací, které se na síti mihly na začátku roku přece jen něco zjistíme. Samozřejmě jde jen o odhady tipařů, ale i ty se hodí. Telefon má prý p-OLED displej s úhlopříčkou 6,67 palce, FullHD+ rozlišením a 144 Hz obnovovací frekvencí. Vzorkovací frekvence je 300 Hz.

Jak již řečeno, Legion Halo pohání procesor Snapdragon 8+ Gen1 s 8/12/16 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 5000 mAh a už potvrzené 68 W rychlé nabíjení. A něco málo víme i o foto výbavě. Hlavní fotoaparát je trojitý s primárním 50 MPix senzorem, který doplní a 13 MPix a 2 MPix snímače. Podle renderovaného obrázku nás ale čeká trochu překvapení, protože design telefonu je celkem klasický, bez prvků, které by naznačovaly jeho herní zaměření. Termín představení doposud neznáme.