Na čínských e-shopech se dá sehnat opravdu skoro cokoliv a tak i pokud snad sháníte síťové prvky pro vaší domácí nebo pracovní Wi-Fi síť, tak si určitě v nabídce vyberete. Základem je samozřejmě pořádný router, ale často ani ty nejsilnější nejsou schopny poskytnout takový dosah signálu, jaký by se vám líbil. Pak musí nastoupit do práce Wi-Fi repeater nebo extender. Jeden takový pro vás máme i dnes a jde o slušivý kousek za velmi zajímavou cenu z nabídky na e-shopu Cafago.

Jako všechny repeatery samozřejmě funguje hlavně jako zesilovač již existující Wi-Fi sítě, ale pro jistotu má i jeden drátový LAN port. To kdybyste jej chtěli využít přímo jako přístupový bod. Repeater podporuje WLAN 802.11 b/g/n a 300 Mbps rychlosti, ale pro fajnšmekry musím dodat, že jen na frekvenci 2.4 GHz. Samozřejmě je také vybavený plnou sestavou bezpečnostních šifrování, ať už jde o WPA, WPA2 nebo WEP (128/64). Wi-Fi Repeater je také příjemně kompaktní, stačí jen zapojit do zásuvky, kde moc místa nezabere. Nastavení je také velmi jednoduché, protože s WPS ho zvládne opravdu každý.

Aktuální slevy na e-shopu Cafago navíc srazily cenu na velmi příjemných 10.65 euro. K dostání je z čínského skladu, ale naštěstí s bezcelní dopravou zdarma. Drobný háček je ale v konektoru. Levnější nabídka tohoto Wi-Fi repeateru je totiž jen s americkou vidlicí do zásuvky. To ale v dnešní adaptérové době není zase nijak zásadní problém. A za podobnou cenu… Tak se na něj určitě minimálně mrkněte.