I když značka Black Shark představila na čínském trhu své herní telefony Black Shark 5 a 5 Pro už před dvěma měsíci, na globální trhy se tyto herní stroje doposud nepodívaly. A to je docela škoda, protože mají skvělou výbavu a v Číně po nich fanoušci mobilních her doslova šílí. Obzvlášť model Pro výtečně boduje se svým výkonem v Antutu a navíc ani jejich cena není nějak extrémně přemrštěná. Proslýchá se sice, že Black Shark už pomýšlí na telefon s novým procesorem Snapdragon 8+ Gen1. Ale ještě před tím pošle telefony řady 5 na globální trhy.

Kde dojde na globální uvedení Black Shark 5 a 5 Pro?

Po uvedení v Číně se tedy konečně i my, mimo čínští fanoušci, telefonů Black Shark dočkáme. Je sice pravda, že představovačka herních strojů Black Shark 5 a 5 Pro neproběhne v Evropě, ale i Malajsie přece jen patří mezi globální trhy. Výrobce už na své oficiální malajsijské facebookové stránce sdílí upoutávku, na které avizuje, že právě zde chystá na 8. června/júna představovačku, která začne v 19 hodin tamního času. Jde o online akci, která bude živě přenášena na Facebooku a TikToku.

Na facebookové stránce Black Shark Malaysia se sice o parametrech telefonů nic nedočteme, ale je velmi pravděpodobné, že specifikace globálních verzí jsou stejné jako těch čínských. Proto si teď jejich specifikace ve stručnosti shrneme. Oba modely mají 6,67 palcový E4 AMOLED displej s rozlišením 2400 × 1080 pixelů, variabilní obnovovací frekvencí až 144 Hz a maximálním jasem 1300 nitů.

Model Black Shark 5 pohání procesor Snapdragon 870 a Pro model vsadil na vlajkový čipset Snapdragon 8 Gen1. Procesor u standardní verze doplnilo 8/12 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště. V případě Pro verze to je 8/16 GB RAM a 256/512 GB vnitřní paměti. Oba telefony mají baterii s kapacitou 4650 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 120 W. Díky tomu se telefony nabijí z nuly na 100 % za pouhých 15 minut. Hlavní fotoaparáty jsou trojité. U standardní verze najdeme kombinaci 64 MPix, 13 MPix a 2 MPix senzorů. U Pro verze jsou to snímače s rozlišením 108 MPix, 13 MPix a 5 MPix. Operačním systémem je v obou případech Android 12 s nadstavbou Joy UI 13.