Značka Realme se po svém raketovém startu na trhu s chytrými telefony vrhla v loňském roce také do segmentu tabletů. Dost možná i proto, že se díky pandemii koronaviru zájem o tato zařízený podstatně zvýšil. Ovšem jejich historicky první tablet Realme Pad, který vydali loni v září/septembri, byl pro mnohé tak trochu zklamáním. Měl sice poměrně nízkou cenu, ale jeho specifikace nijak neoslnily. Pohání jej totiž procesor Helio G80. Přesto letos v dubnu/apríli došlo na představení dalšího tabletu s názvem Realme Pad Mini, který má ještě nižší specifikace než původní tablet. Ovšem nyní se pro nás chystá v pořadí třetí tablet, o kterém jak tipaři, tak i výrobce hovoří v superlativech. Jeho název je Realme Pad X.

Před pár dny se na čínské síti o chystaném tabletu Realme Pad X vyjádřil viceprezident značky, že nový tablet je tím nejlepším ve své cenové kategorii. I toto vyjádření může naznačit, že představení tabletu je na dohled. Nyní už víme, že na jeho uvedení na čínském trhu dojde 26. května/mája ve 14 hodin tamního času a dokonce je už nyní na e-shopu JD.com ve stavu předběžných objednávek. Jeho cenu ale výrobce ještě neuvádí. Za to si alespoň můžeme prohlédnout, jak chystaný tablet vypadá, jaké jsou jeho paměťové verze a v jakých barevných variantách půjde na trh.

Co zatím o tabletu Realme Pad X víme

Podle JD.com výrobce tablet nabídne v barvách Star Grey, Sea Salt Blue a Bright Chessboard Green. Kolem displeje jsou relativně úzké rámečky a na zadním panelu leží modul fotoaparátu s jedním foto senzorem. Do prodeje jdou dvě paměťové konfigurace, konkrétně se 4 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště a pak druhá se 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Tloušťka tabletu je pouhých 7,1 mm, prý nechybí podpora pro stylus a SIM karty.

Tím podstatným parametrem je ale procesor Snapdragon 870 s grafikou Adreno 650. Dále víme, že obrazovka je typu LCD s QHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz. Mluví se i o kapacitě baterie, která prý dosáhne na 8360 mAh. Jak rychlé ale bude nabíjení nevíme. Tipaři už také odhadují cenu Realme Pad X, která údajně nepřekročí 1999 jüanů (297 dolarů). A spekuluje se i o verzi Realme Pad 5G Master Explorer Edition s procesorem Snapdragon 8 Gen1 Plus, kterou ale výrobce zřejmě uvede až ve druhé polovině letošního roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.