Značka Realme chystá svůj další tablet. Po loňském Realme Pad a modelu Realme Pad Mini nyní připravuje model Realme Pad 5G. Chystaný tablet je už podle avíza tipařů jedním z nejlepších ve své cenové kategorii a konkurentům může pořádně zatopit. Jejich slova nyní potvrdili i zástupci značky Realme.

Podobně pochvalně se na čínské síti o chystaném tabletu vyjadřuje i viceprezident Realme, pane Xu Qi. Doslova o něm mluví jako o “králi tabletů”. K superlativům přidal i první upoutávku na tablet Realme Pad 5G, ze které ale nevyčteme jaké specifikace tablet dostane a ani termín jeho představení. Každopádně je celkem pravděpodobné, že tablet má velmi slušné specifikace, které ještě umocní jeho nižší cena.

Odhadované specifikace Realme Pad 5G

Sice nemáme oficiálně potvrzené alespoň rámcové parametry tabletu Realme Pad 5G, ale zato máme tipaře. Ti se toho nebojí a některé ze specifikací nám už naservírovali. Především odhadují, že tablet půjde na trh ve dvou verzích. První z nich spadá do střední třídy, kdežto ta druhá má prémiové specifikace. U první verze odhadují LCD displej s rozlišením 2,5K a obnovovací frekvencí 120 Hz, procesor Snapdragon 870 a baterii s kapacitou 8360 mAh. Pokud bychom tyto parametry srovnali s těmi, co mají tablety Realme, které jsou už na trhu, tak je to opravdu velký posun k lepšímu.

U prémiové verze tabletu tipaři odhadují, že její obchodní název bude Realme Pad 5G Master Explorer Edition. Dále také spekulují o použití procesoru Snapdragon 8 Gen1 Plus, který prý Qualcomm představí už zítra. Ale jde opravdu jen o odhady, které nikdo doposud nepotvrdil. Nicméně u verze s procesorem Snapdrago 870 se prý dočkáme ceny, která nepřekročí 1999 jüanů, tedy v přepočtu zhruba 297 dolarů. Odhadují také, že nový tablet zřejmě dorazí ještě před koncem tohoto měsíce. Pokud je tomu tak, očekáváme, že Realme brzy o chystaném tabletu prozradí víc.