Na začátku loňského roku oznámil Carl Pei, zakladatel společnosti OnePlus, svůj nový startup Nothing. Samozřejmě ihned po tomto oznámení mnozí zasvěcení tipaři očekávali, že ve velmi krátké době dojde na uvedení nějakého produktu. Ti optimističtější dokonce odhadovali, že půjde rovnou o telefon, kterému prorokovali skvělou budoucnost. Ovšem Pei usoudil, že se NIC nemá uspěchat, takže jsme se místo telefonu dočkali prvních sluchátek Nothing Ear (1). Ovšem příslib telefonu stále visel ve vzduchu.

V březnu/marci letošního roku proběhla virtuální akce značky Nothing a všichni pevně věřili, že dojde i na uvedení jejího prvního telefonu. Nestalo se tak, ale Carl Pei opět potvrdil, že na telefonu pracují. Řekl i to, že vytvářejí vlastní ekosystém a chtějí být hlavním rivalem společnosti Apple, případně zajímavou alternativou k jejich produktům. Po této akci tipaři odhadovali, že Nothing na vydání telefonu opravdu nespěchá, ale že se jej dočkáme letos v létě.

Oznámil Carl Pei představení prvního telefonu Nothing?

Od březnové akce se o značce Nothing příliš nemluvilo, ale Carl Pei je známý tím, že umí v pravý čas vyslat ty správné signály. A začal s tím na svém twitterovém účtu. Sdílel sice poměrně NIC neříkající informaci o sluchátkách Nothing, ale jeho fanoušci se v komentářích pod tweetem ihned zeptali, kdy dojde na uvedení jejich prvního telefonu. Další z fanoušků hned přisadil i přesný termín, a to 26. srpen/august. Na to Carl Pei odpověděl takto: „6/9 at 4:20“.

Jde tedy o oznámení termínu představení telefonu Nothing Phone (1)? Těžko říci, ale podle amerického formátování data by to mohlo znamenat, že na uvedení telefonu dojde 9. června/júna. Jinak řečeno, Carl Pei možná takto potvrdil původní odhady tipařů, že Nothing svůj první telefon uvede letos v létě. O telefonu zatím víme, že by mohl mít 6,43 palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 90 Hz. Jako procesor prý výrobce použije Snapdragon 778G s 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Dále se spekuluje o baterii s kapacitou 4500 mAh a 50 MPix primárním snímači trojitého fotoaparátu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.