Asi se nenajde nikdo, kdo by neznal, nebo aspoň jednou neslyšel o chytrých fitness náramcích společnosti Xiaomi. Ty mají už od svého prvopočátku natolik dobře vyvážený poměr cena/výkon, že se rozšířily po celém světě doslova jako lavina. Navíc každým rokem nabízejí nová vylepšení, která korespondují s aktuálními trendy. Proto se i letos můžeme těšit, že náramek Xiaomi Mi Band 7 bude lepší, než loni na jaře uvedený Mi Band 6.

Na konci dubna/apríla někteří z tipařů odhadovali, že na uvedení náramku Xiaomi Mi Band 7 může dojít už 10. května/mája. Náramek má totiž už několik certifikací, například belgickou SGS-CEBEC a certifikoval jej i indonéský Telecom. Ale vzhledem k tomu, že Xiaomi zatím ani v náznacích nepoukazuje na brzké uvedení nové generace náramku Mi Band, je možné, že si na něj ještě chvíli počkáme. Ovšem podle serveru MyDrivers je náramek už v sériové výrobě, takže jeho uvedení může přijít brzy.

Odhadované parametry náramku Xiaomi Mi Band 7

Tipaři čekají, že i letos půjde Xiaomi Mi Band 7 na trh ve dvou verzích, s podporou NFC a bez ní. Displej náramku je údajně typu AMOLED, má úhlopříčku 1,56 palce a rozlišení 490 × 192 pixelů. Je tedy poměrně větší, než u loňského modelu Mi Band 6. Větší je i kapacita baterie, která dosáhla na slušných 250 mAh, což je dvojnásobek kapacity baterie loňského náramku. Nechybí prý ani senzor pro monitoring okysličení krve a vestavěná GPS. A mezi zajímavé funkce patří i Smart Alarm, který vás probere do fáze lehkého spánku 30 minut před nastaveným budíkem.

Spekuluje se také o tom, že známou aplikaci Mi Fit nahradí aplikace Zepp Life. Respektive půjde možná jen o přejmenování stávající aplikace, protože Zepp OS je softwarová platforma používaná pro nositelnosti Amazfit, které produkuje společnost Huami. Ta také stojí za výrobou náramku Mi Band. Přejmenování je tedy logické, ale může to naznačovat, že letošní Xiaomi Mi Band 7 přejde také na Zepp OS. Jde ale zatím o spekulace, takže počkejme, co o chystaném náramku na sít pustí Xiaomi.