Nový startup Nothing jednoho ze zakladatelů OnePlus se konečně připravuje na oficiální představení nového produktu, které proběhne už 27. července. A samotný Carl Pei nám včera v interview pro server Techcrunch odhalil hlavní taháky chystaných bezdrátových sluchátek Nothing ear (1). Dozvěděli jsme se navíc i cenu, takže je vše hezky nalajnováno. Mogul se rozhovořil také o důvodech odkladů data vydání, které jsou spojeny s drobnými problémy s materiály.

Bezdrátové pecky Nothing ear (1) mají být totiž transparentní, tedy průhledná. A ve spojitosti s tímto designovým rozhodnutím je jasné, že se musel uvažovat o použitých materiálech mnohem složitější, včetně použitých magnetů nebo typu lepidla. Sluchátka budou mít hned trojici mikrofonů a nejpokročilejší variantou technologie aktivního potlačování ruchů. I dalšími funkcemi se mají velmi podobat AirPods Pro. Tedy kromě ceny, protože jablečný produkt se prodává za závratných 249 dolarů.

To Nothing ear (1) by měly být výrazně dostupnější, protože mají odstartovat za 99 dolarů v Americe, nebo za 99 euro v Evropě. Cena je tak vymezuje přímo proti Pixel Buds A od Googlu. Prodávat se mají v podstatě jen pomocí online platforem, tedy starý dobrý systém z dřevních dob OnePlus. A dostupné by měly být hned po samotném představení 27. července.

Carl Pei se také ještě dotkl nedávného nákupu mrtvé značky Essential. A bohužel všechny doufající fanoušky nepotěšil, protože prý nemají žádné plány na její oživení. Nákup byl čistě jen kvůli ochranné známce, protože uvažovali o podobném názvu pro nový startup.