Už zhruba měsíc tipaři nesměle naznačují, že společnost Oppo pracuje na telefonech řady Reno 8. Naznačují i to, že výrobce telefony představí v průběhu tohoto měsíce a jeden z modelů, zřejmě Reno 8, dostane nový procesor Snapdragon 7 Gen1, který ale Qualcomm ještě nepředstavil. V případě standardního modelu jsme mohli vidět i jeho renderovaný snímek a také některé ze specifikací. O modelu Reno 8 Pro se tipaři zatím nezmiňovali a nezmiňovali se ani o “odlehčeném” modelu Oppo Reno 8 Lite. A právě první informaci o tomto telefonu najdeme dnes na německých stránkách WinFuture.

Specifikace a rendery modelu Oppo Reno 8 Lite

Vzhledem k tomu, že specifikace a rendery Oppo Reno 8 Lite visí na německých stránkách je možné, že se právě tento telefon už brzy objeví v Evropě. A navíc se zdá, že nejde o úplnou novinku, ale spíš o rebrand telefonu Reno 7 Lite 5G, který Oppo nedávno představilo na čínském trhu. Reno 7 Lite 5G se ale také prodává na některých trzích jako Reno 7 Z 5G a v USA jako OnePlus N20 5G. V Evropě nám ale dosud tento stroj chybí, takže proč by tu nemohl debutovat jako Oppo Reno 8 Lite, že?

Ať už to ale dopadne jak chce, pojďme se podívat, co telefon nabízí. AMOLED displej má úhlopříčku 6,43 palce a rozlišení 2400 × 1080 pixelů. Podle renderovaných snímků je v jeho levém horním rohu “díra” pro přední 16 MPix kameru. Oppo Reno 8 Lite pohání procesor Snapdragon 695, který mu zajití podporu 5G sítí. Čipset je spárovaný s 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit.

Baterie má kapacitu 4500 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 33 W. Nechybí ani podpora dvou SIM karet, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.1 a NFC. U hlavního fotoaparátu prý najdeme dnes už klasickou sestavu senzorů. Jde o primární 64 MPix snímač a dva 2 MPix senzory pro makro focení a zachycení hloubky ostrosti. Operačním systémem je Android 11 s nadstavbou Color OS, což je trochu zklamání. V Německu prý půjde chystaný telefon na trh v barvách Black a Rainbow Silver, ale jeho cenu tipaři neodhadují.