Zhruba od začátku tohoto měsíce se na síti začínají objevovat zvěsti, že společnost Oppo rozjela práci na telefonech ze své poměrně populární řady Reno. Tipaři se konkrétně zmiňují o modelu Oppo Reno 8, a to i přesto, že se loňské modely Reno 7 stále dobře prodávají. Proto také zatím netušíme, kdy může dojít na oficiální představení letošních telefonů Reno 8. I když někteří tipaři optimisticky uvádějí, že se tak stane už v průběhu příštího měsíce.

O chystaném modelu Oppo Reno 8 víme, že podle renderů, které se už objevily na síti, je jeho design ve srovnání s loňskými telefony výrazně pozměněný. A alespoň vzhled čelního panelu dnes potvrdila i reálná fotka. Tu na čínském Weibo zveřejnil nám dobře známý tipař Digital Chat Station. Na fotce vidíme, že displej je plochý, rámečky kolem něj jsou relativně úzké. V levém horním rohu je „díra“ pro přední kameru.

Nové info o specifikacích Oppo Reno 8

Ovšem asi důležitější než vzhled čelního panelu jsou specifikace, které vidíme na zapnuté obrazovce. Je zřejmé, že jde o standardní model v řadě Reno 8, který pohání procesor z připravované řady Snapdragon 7. Jde o čipset postavený na 4nm výrobní technologii s architekturou dvou clusterů. V prvním jsou čtyři jádra Cortex-A710 s taktem 2,36 GHz a ve druhém další čtyři jádra Cortex-A510 s taktovací frekvencí 1,80 GHz. Na postu GPU najdeme Adreno 662. Podle všeho bude tento Qualcomm procesor debutovat v příštím měsíci s obchodním názvem Snapdragon 7 Gen1. A je docela možné, že právě model Oppo Reno 8 bude prvním telefonem s tímto čipsetem.

Další z parametrů potvrdila čínská certifikace 3C. Podle ní dostane telefon 11V/7,3A nabíječku, která bude podporovat rychlé nabíjení s výkonem 80 W. Podle dřívějších informací prý můžeme očekávat 6,5 palcový OLED displej s FullHD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. Baterie prý má kapacitu 4500 mAh a hlavní fotoaparát je trojitý. Ke kameře tipař dodává, že primární senzor Sony IMX766 má rozlišení 50 MPix, k němu se přidá 8 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix makro objektiv. Telefon běží na operačním systému Android 12 s nadstavbou ColorOS.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.