Na nové řadě OPPO Reno7 stále ještě schne inkoust a zdaleka ještě nenašla svoji cestu na všechny světové trhy. Mobilní mašinérie je ale neúprosná a tak se už pomalu začíná mluvit o jejím nástupci. Zasloužily čínský “leakster” Digital Chat Station tak dnes poslal do světa další údajné specifikace právě základního modelu řady. Tedy konkrétněji modelu značky OPPO pod modelovým označením PGAM10. Pod tím se ale podle čínských expertů skrývá právě zmíněné OPPO Reno8. A my jim většinou věříme.

Nové informace přinesly hlavně jednu velmi zásadní novinku. OPPO Reno8 by se totiž prý teoreticky mělo stát debutem zbrusu nového midrange procesoru od Qualcommu. Tedy z rodiny řady Snapdragon 7 a pravděpodobně pod názvem Snapdragon 7 Gen 1. Aby vše bylo v linii současného názvosloví firmy pro nové generace čipsetů. Na jejich příchod ostatně Qualcomm čeká jako na smilování, protože jim Mediatek ve střední třídě nepěkně zatápí. A podle všeho bude Dimensity 8100 opravdové monstrum, k jehož poražení je potřeba něco zcela nového.

OPPO Reno8

Vyšší střední třída s novým čipsetem

K tomuto čipsetu si ale už můžeme od minula doplnit i další údajné specifikace telefonu. Takže například 6.55-palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením 2400 x 1080 pixelů a 120 Hz obnovovací frekvencí. Samozřejmě s integrovanou čtečkou otisků prstlů. Nebo podporu LPDDR5 RAM a UFS 3.1 vnitřní paměti, i když o té asi pochyboval málokdo. Baterie s 4500 mAh kapacitou prý také zvládne 80W nabíjení. Hlavní fotoaparát by měl nabídnout 50 Mpx Sony IMX766 + 8 Mpx ultra-wide + 2 Mpx senzory a také 32 Mpx seflie snímač.

Po designové stránce se už před časem houfně spekulovalo, že bude telefon výrazně ovlivněn designem OnePlus 10 Pro. Nasvědčovaly tomu i první obrázky, i když nešlo o nic oficiálního. Někteří analytici šli dokonce až tak daleko, že pokládají OPPO Reno8 v podstatě za chybějící OnePlus 10. Na těchto zvěstech klidně může něco být, protože propojení obou firem je momentálně absolutní. I když OnePlus prý stále ještě na základním modelu nové řady pracují… Tak uvidíme.