Značka Vivo sice před dvěma dny představila první telefon ze série S15, ale víme také, že chystá i dva modely z „téčkové“ řady. Jde o telefony Vivo T1 Pro 5G  a T1 44W, které se chystají na indický trh. Zde se připojí ke svému staršímu bratrovi T1 5G, který debutoval letos v únoru/februári. První zvěsti o obou telefonech se objevily před necelým týdnem, ale termín představení byl v té době neznámý.

Ale dnes Vivo India na svém oficiálním twitterovém účtu potvrdilo, že představovačku plánuje na 4. května/mája na 12 hodin tamního času. Kromě termínu představení je na Twitteru v jednoduché upoutávce potvrzený i design telefonů T1 Pro 5G a T1 44W. Dále zjistíme i to, že na indickém Flipkartu mají telefony už svou promo stránku. Výrobce na ní upozorňuje na některé z parametrů modelu T1 Pro. Je to zejména procesor Snapdragon 778G s 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště.

Co zatím víme o telefonech Vivo T1 Pro 5G a T1 44W

Někteří z tipařů si myslí, že Vivo naskočilo na vlnu přeznačování telefonů, na které už dlouhou dobu jede značka Poco. Myslí si totiž, že chystané telefony řady Vivo T1 jsou nápadně podobné modelům iQOO Z6 Pro 5G a Z6 44W. Tato úvaha má svou logiku protože už první model z této série, Vivo T1 5G, je vlastně rebrandovaný iQOO Z6 5G. A jak také víme, iQOO je sub značka Vivo. Pokud se tedy tipaři nepletou, tak se na indickém trhu dočkáme poměrně nezvyklé konkurence.

A jak jsou na tom chystané telefony Vivo s parametry? U Vivo T1 Pro 5G očekáváme AMOLED displej s maximálním jasem 1300 nitů a díky použitému procesoru i podporu 5G sítí. Tipaři vsázejí i na podporu rychlého nabíjení s výkonem 66 W, kapalinové chlazení a 64 Mix senzor hlavního fotoaparátu. Model T1 44W prý pohání čipset Snapdragon 680. Dále má také AMILED displej, 5000 mAh baterii, ale nabíjení má překvapivě výkon 18 W. Oba telefony běží na systému Android 12.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.