Japonští Sony už sice dávno nejsou na vrcholu potravního řetězce mobilních telefonů, ale stále bojují. Před zhruba dvěma lety se také vynořily spekulace, že by mohli činnost své mobilní divize po vzoru LG zcela ukončit. To se ale nestalo a chrlí tak dále velmi zajímavé telefony. A nejnovější dávka by měla dorazit na začátku května, protože už ji máme i oficiálně potvrzenou. Vše proběhne 11. května v 16:00 japonského času a hlavní hvězdou odpoledne bude vlajkový model Xperia 1 IV.

Tedy tak alespoň zní odhady zasvěcených analytiků, protože Sony ve vydaném video teaseru telefon přímo nejmenují. Kromě nové generace vlajkového kousky by se ale také mělo dostat i na pokračovatele rodu Xperia 5 a Xperia 10. Počet představovaček Sony není v poslední době nijak závratný, takže by spojení několika novinek dohromady dávalo smysl. Ale definitivně jasno budeme mít opravdu až 11. května odpoledne. Některé zajímavé parametry a spekulace ohledně nových kousků už se ale samozřejmě objevily. Takže se na ně můžeme mrknout.

Několik prémiových novinek

Hlavní pozornost bude určitě upřena na vlajkový model Xperia 1 IV. Ten bude designově navazovat na minulou generaci Xperia III a díky LetsGoDigital už jsme viděli i první údajné rendery tohoto telefonu. Výbava bude určitě špičková a Sony na ní šetřit nebudou. Spekuluje se tak třeba o Snapdragonu 8 Gen 1 s až 12 GB RAM. Případně o 6.5-palcovém OLED displeji s poměrem stran 21:9, 120 Hz obnovovací frekvencí a 4K rozlišením. Fotoaparáty prý dodají pokročilý hlavní systém s ultra-wide a periskopickými telefoto senzory. Vše samozřejmě s puncem ZEISS. Nu a baterie s kapacitou 5000 mAh má umět 45W nabíjení.

Xperia 1 IV

Ani Xperia 5 IV nepřijde nijak zkrátka. I v tom případě se hovoří o Snapdragonu 8 Gen 1, konkrétně pak o verzi z produkce TSMC. Dále pak o menším 6.1-palcovém OLED displeji a trojitém systému fotoaparátů. Nu a poslední do party bude Xperia 10 IV, teoreticky s ještě o fous menším 6-palcovým displejem. Ale také s OLED panelem a trojicí fotoaparátů. Tak budeme zvědavi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.