Pravidelným čtenářům asi netřeba připomínat, že prvním telefonem s procesorem Snapdragon 8 Gen 1 se loni stal model Moto Edge X30. Vlajkový stroj si ale zatím pořídíme jen na čínském trhu. Ovšem už při jeho uvedení tipaři spekulovali o tom, že se v roce 2022 podívá i na globální trhy. Nu a z kraje letošního roku na síti proběhla zpráva, že jej Motorola už na trhy mimo Čínu připravuje. Jen pod jiným názvem, Moto Edge 30 Pro.

Tipaři nedávno odhadovali, že výrobce může telefon Moto Edge 30 Pro globálně představit buď koncem února/februára a nebo na začátku března/marca. Interní testy telefonu už totiž probíhají. Navíc se dnes na stránkách MySmartPrice objevila informace, že thajskou certifikací NBTC právě prochází telefon Motorola s kódovým označením XT2201-1. Připomeňme, že čínská verze má kódové označení XT2201-2. Ve výpisu NBTC také vidíme i obchodní název telefonu, takže není pochyb o jaký stroj se jedná.

Telefon Edge 30 Pro také nedávno prošel Geekbench testy, které potvrdily procesor Snapdragon 8 Gen1. Dále pak i 12 GB operační paměti a systém Android 12. A protože je telefon jen přejmenovaným modelem Moto Edge X30, očekáváme také stejné parametry. Je to například 6,7 palcový OLED displej s obnovovací frekvencí 144 Hz, 60 MPix přední kamera a hlavní fotoaparát s dvěma 50 MPix snímači a jedním 2 MPix senzorem. Za pozornost jistě stojí i 5000 mAh baterie s 68 W nabíjením nebo 256 GB interního úložiště. Samozřejmě budeme muset chvíli počkat, než Motorola oznámí konkrétní termín globálního představení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.