Souboj o to, která společnost uvede jako první svůj prémiový telefon s procesorem Snapdragon 8 Gen1 loni jednoznačně vyhrála Motorola. Krátce po uvedení čipsetu totiž představila vlajkový stroj Moto Edge X30. Ovšem už loni tipaři avizovali, že Motorola chystá ještě jeden prémiový model s názvem Moto Edge 30 Pro. Těžko ale říci, zda jde o úplně nový telefon a nebo jen o mírně vylepšenou verzi původního Edge X30.

Ať už je to jak chce, na stránkách 91Mobiles se dnes objevila čerstvá zpráva, že Moto Edge 30 Pro je už na cestě. Jeho uvedení tipaři odhadují na únor/február a nebo na březen/marec. Motorola totiž nyní zahájila interní testování tohoto telefonu na některých vybraných asijských trzích. K tomu ještě nyní tipaři dodávají, že zřejmě opravdu půjde buď o globální verzi Edge X30 a nebo o jeho mírně vylepšenou verzi.

K těmto úvahám je vede fakt, že i Moto Edge 30 Pro nedávno prošel testy Geekbench s procesorem Snapdragon 8 Gen1, 12 GB operační paměti a systémem Android 12. Stejně tak je na tom i model Edge X30, který má k tomu i 256 GB interního úložiště. U chystaného modelu bychom se proto mohli dočkat také baterie s kapacitou 5000 mAh a 68 W nabíjením. V úvahu přichází i 6,7 palcový OLED displej s FullHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 144 Hz. Nebudeme ale předbíhat a spekulovat o dalších specifikacích a raději počkáme, až je potvrdí samotný výrobce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.